רני צים מנצל את הצרות במידאס: רוכש את חלקה בפרויקטים במגזר הערבי בכ-70 מיליון שקל

צים ישלם 46.5 מיליון שקל תמורת הזכויות במרכזים הפעילים באום אל-פחם ובירכא - ואת יתר הסכום עבור זכויות מידאס במרכזים בשלבי ייזום

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: אייל טואג
ערן אזרן

רני צים מנצל את משבר הקורונה ואת מצבה של מידאס - שותפתו במרכזים המסחריים במגזר הערבי - להרחבת נכסיו במהלך אסטרטגי. רני צים מרכזי קניות, שבשליטת צים, חתמה על הסכם לרכישת חלקה של מידאס במיזמי המסחר במגזר הערבי בכ-70 מיליון שקל. רני צים מרכזי קניות ומידאס מחזיקים בזכויות במרכזים בחלקים שווים.

בשלב הראשון, רני צים מרכזי קניות תשלם 46.5 מיליון שקל תמורת הזכויות במרכזים הפעילים באום אל-פחם ובירכא, ולאחר חצי שנה ממועד החתימה, תועבר יתרת הסכום (23.5 מיליון שקל) תמורת הזכויות של מידאס במרכזים שבשלבי ייזום, פיתוח והקמה - בטירה, רהט, טמרה, טייבה והרחבת המרכז הפעיל באום אל-פחם.

עם השלמת העסקה, רני צים תחזיק בכל הזכויות בסימן המסחרי ובמותג "SEVEN" המרכז את  פעילותה ביישובים הערביים בישראל. בהמשך לחתימת ההסכם, צים תאחד בדו"חותיה את תוצאות המרכזים המסחריים בירכא ובאום אל-פחם, כבר ברבעון השלישי של 2020, ועם השלמת העסקה, גם את יתר הפעילות. חלקה של רני צים בהכנסות מהנכסים המניבים הוא כ-7.2 מיליון שקל, ובנכסים בייזום והקמה כ-12.5 מיליון שקל, עם השלמת הקמתם ובתפוסה מלאה.

צים כבר חתם בפברואר, טרם משבר הקורונה, על מזכר עקרונות לרכישת השליטה (62.5%) במידאס השקעות תמורת כ-50 מיליון שקל. העסקה נחתמה במחיר של 1.07 שקלים למניית מידאס - פי שניים ביחס למחיר המניה באותו מועד. ואולם, במאי הופסקו המגעים בין הצדדים ומזכר ההבנות לא הבשיל לכדי הסכם מחייב.

מרכז קניות של חברת רני צים מרכזי קניות באום אל-פחם

מידאס, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, נמצאת בבעלות של קבוצת משקיעים שכוללת בין היתר את קורין אוונס, מולטי מיליונרית יהודייה שעומדת מאחורי אימפריית נדל"ן בינלאומית; יוסי שטיינמן, שמקורב לאוונס; ויאיר רוטלוי, מבעלי שותפות החיפושים רציו. לאחר שמנייתה איבדה 30% בשלוש שנים, החברה נסחרת לפי שווי של כ-40 מיליון שקל בלבד.

מידאס חייבת למחזיקי האג"ח מסדרה ג' כ-38 מיליון שקל. האג"ח נסחרות בתשואות לפדיון גבוהות של כ-9.8%. בשל צורכי הנזילות שלה, מידאס מכרה ביולי 2018 כ-18% מהזכויות שלה בגני שרונה לקרן ריט 1 בתמורה ל-18 מיליון שקל.

בדו"חות לרבעון השני של 2020, מידאס דיווחה על גירעון של 19 מיליון שקל בהון החוזר - כלומר לחברה עודף התחייבויות שוטפות על פני מקורות. הגירעון נובע בעיקר מתשלום נדרש של 14 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה ג' בינואר 2021.

רני צים, שנסחרת בשווי של יותר מחצי מיליארד שקל, עוסקת בהקמה וניהול של מרכזים מסחריים. הקבוצה מחזיקה בשבעה מרכזי קניות פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל-פחם וירכא. באוקטובר 2019 רכשה מרכז מסחרי בהקמה בגני תקוה. בנוסף, החברה מקדמת את פרויקט Life Style כפר סבא, וכן פרויקטים מסחריים במגזר הערבי, כאמור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker