בישרוטל מזהירים: "צפי לירידה מהותית בהכנסות ברבעון השלישי בעקבות הסגר"

הרשת – שהפסידה 55 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020 – הודיעה כי תסגור את כל מלונות החברה בתקופת הסגר ותוציא את רובם המוחלט של עובדיה לחל"ת

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מלון של ישרוטל
מלון של ישרוטלצילום: ניר קידר

רשת המלונות ישרוטל, שבשליטת משפחת לואיס מבריטניה, מזהירה על פגיעה בהכנסותיה בעקבות הסגר השני. החברה צופה כי הסגר בחגים החל ממחר עד 11 באוקטובר לפחות, יביא לירידה מהותית בהכנסות החברה, בשיעור של כ-15% ביחס לרבעון השלישי של 2019 - בעיקר עקב ביטולי הזמנות קיימות וירידה צפויה בהזמנות עתידיות.

ישרוטל מסרה כי בכוונתה לנקוט שורה של פעולות על מנת לצמצם ככל הניתן את הוצאותיה השוטפות בתקופת הסגר – בין היתר, סגירת כל מלונות החברה; הוצאת רובם המוחלט של עובדי החברה לתקופות שונות של חופשה ללא תשלום (חל"ת) או ניצול ימי חופשה צבורים; הפחתות שכר לעובדים; ביטול ריטיינרים מנותני שירותים שאינם חיוניים; ודרישת הנחות מספקים ומשכירי מלונות.

מניית ישרוטל

רשתות בתי המלון בבורסה – ישרוטל, דן ופתאל – הפסידו במחצית הראשונה של 2020 כ–850 מיליון שקל. הכנסות הרשתות, שנפגעו במשבר הקורונה מהעצירה הכמעט מוחלטת בתנועת התיירות העולמית וסגירת בתי המלון, צנחו בינואר־יוני בכ–60% ל–1.6 מיליארד שקל, לעומת 3.9 מיליארד שקל בתקופה המקבילה ב–2019.

ישרוטל דיווחה על הפסד של 55 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020, לעומת רווח של 40 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הכנסות הרשת במחצית הסתכמו ב–286 מיליון שקל, לעומת 680 מיליון שקל במחצית המקבילה ב–2019 — ירידה של כמעט 60%. במהלך הרבעון השני קיבלה החברה מענקים בסך כ–3 מיליון שקל בגין החזרת עובדים מחל"ת (כ–4,900 עובדים) — והיא צפויה לקבל עוד כ–12 מיליון שקל.

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל
ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטלצילום: אייל טואג

ישרוטל מנהלת 19 בתי מלון בישראל (4,220 חדרים), שמונה מהם באילת. למרות המשבר, היא החליטה להמשיך בהליך ייזום של 11 בתי מלון נוספים - בהתאם לתוכניות הפיתוח - והרשת אף פתחה באוגוסט את מלון קדמא בשדה בוקר. גם בישרוטל דיווחו על התאוששות ניכרת בפעילות בחודשי הקיץ – אך זו צפויה להיבלם בעקבות הסגר החדש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker