בנק הפועלים רוכש 20% מרשת הדיור המוגן בית בכפר תמורת 180 מיליון שקל

מדובר בהשקעה הריאלית הישירה הגדולה ביותר של פועלים שוקי הון בעשור האחרון

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קובי שלום
קובי שלוםצילום: תומר אפלבאום

פועלים שוקי הון (פש"ה), זרוע ההשקעות הריאליות של בנק הפועלים, השלימה היום (ג') את ההשקעה הריאלית הישירה הגדולה ביותר שלה בעשור האחרון. פועלים שוקי הון, המנוהלת על ידי קובי שלום, רוכשת 20% מרשת הדיור המוגן בית בכפר תמורת הזרמה של 180 מיליון שקל לתוך החברה - לפי שווי של 720 מיליון שקל לפני הכסף וכ-900 מיליון שקל אחרי הכסף. לשלום היכרות עם בית בכפר ומשפחת בלושטיין עוד מהתקופה ששימש סמנכ"ל בכנ"ף זרוע אשראי והשקעות של כלל ביטוח.

לפני משבר הקורונה תיכננה בית בכפר להנפיק את מניותיה בבורסה - הנפקה שאותה היה אמור להוביל פועלים אי.בי.אי חיתום, המוחזק ב-30% על ידי פועלים שוקי הון. בעקבות התפשטות המגפה, שפגעה בשווי חברות הפועלות בתחום הדיור המוגן, נדחתה ההנפקה ובמקומה בוצעה השקעה על ידי פועלים שוקי הון, שתקבל נציגות בדירקטוריון של בית בכפר.

בית בכפר הוקמה לפני 27 שנה בידי שלום בלושטיין. היא מנוהלת על ידי מיקי פרנס ומונה כיום כ־1,000 יחידות דיור בחמישה בתים: שניים בכפר סבא, ושלושה נוספים בגדרה, בביתן אהרון ובחוף גינוסר בכנרת.

שלום קיבל מקודמיו תיק השקעות ריאליות קטן יחסית, שכולל בעיקר השקעה בחברות כמו ניסקו, רב בריח, איסכור וכן השקעה בקרנות כמו נוי, פימי, אייפקס ישראל וכן קרנות בחו"ל. מדובר בנכסים שלא גלום בהם רווח מהותי - לפחות לא בתקופה הקרובה. שלום מקבל גיבוי מלא מדב קוטלר, מנכ"ל הפועלים, שהגדיל תקציבי השקעות לפש"ה ומסייע לה בלידים לעסקות שונות.

כמו כן, פש"ה מנהלת מגעים בעצמה ועם גופים מוסדיים לרכישת נתח של עד מחצית ממניות חברת איידיגיטל - יבואנית מוצרי אפל בישראל, הנמצאת בשליטת קרן השקעות סקיי בראשות צביקה יוכמן וניר דגן. ככל הידוע, המגעים מתקיימים לפי שווי של כ-300 מיליון שקל לאיידיגיטל.

פש"ה ביצעה השנה גם כמה השקעות טכנולוגיות, בדגש על חברות הפועלות בתחומי פינטק (טכנולוגיה פיננסית), שבהן השקיעה פש"ה בחודשים האחרונים כ-40 מיליון דולר (כ-140 מיליון שקל). מדובר, בין השאר, בהשקעות בחברות כמו זרטו, פאגאיה והיפו. כמו כן, פש"ה צפויה להשקיע 75 מיליון שקל בקרן נאביגטור, שיוביל השקעות בחברות המצויות במצוקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker