מגדל בתחתית מדד השירות בביטוח ובפנסיה, הלמן אלדובי בתחתית בגמל ובביטוח המנהלים

כמו בשנים קודמות, גם במדד ל-2019 שמפרסמת היום רשות שוק ההון, מובילות החברות הישירות, ובראשן ליברה וביטוח ישיר

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בית מגדל ביטוח
בית מגדל ביטוחצילום: יעל אנגלהרט

המדד שמפרסמת רשות שוק ההון, להערכת השירות שנותנות חברות הביטוח וגופי החיסכון הפנסיוני ללקוחות, נהפך מהותי עבור החברות שנלחמות על דירוג גבוה, מאז נוצר לפני כמה שנים. מהתוצאות שמתפרסמות היום (ג') ל-2019, עולה שרוב חברות הביטוח הגדולות עדיין לא מצליחות לעקוף את החברות הישירות.

החברה שקיבלה את הציון הגבוה ביותר היא חברת הביטוח הדיגיטלית ליברה, עם ציון של 89 בתחום ביטוח רכב רכוש. מבין החברות שפועלות בכמה ענפי ביטוח, מובילה ביטוח ישיר, לאחר שדורגה בציונים של יותר מ-80 ברוב תחומי הביטוח שבהם היא פועלת. מבין חברות הביטוח הגדולות, הפניקס היא הראשונה שדורגה בציונים גבוהים יחסית ברוב תחומי הביטוח, בציונים דומים ל-AIG.

מדד השירות

באמצע נמצאות חברות הביטוח הכשרה, הראל, כלל ומנורה. בתחתית הדירוג נמצאות חברות הביטוח איילון, שלמה ומגדל. ברשות ציינו כי ביחס לשנה שעברה, מראה מגדל ירידה משמעותית באיכות השירות שמעניקה למבוטחיה. עוד ציינו ברשות כי באופן כללי חל שיפור במדדי החברות בענף ביטוח הבריאות והחיים ביחס לשנה קודמת, שבעיקרו נובע משיפור בזמני המענה ובאפשרויות הדיגיטליות שמציעות חברות הביטוח.

המדד בתחומי הביטוח בוחן חמישה פרמטרים במשקל שונה: תשלום תביעות שכולל את שיעור התביעות שאושרו ושולמו, וגם את מהירות הטיפול בהן (עם משקל של 40%), שביעות רצון הלקוחות (30% מהמדד), את מספר תלונות הציבור שהוגשו לרשות (15% מהמדד), את זמני המענה במוקד הטלפוני (10%) ואת הכלים הדיגיטליים שמציעות החברות (5%). ברשות נותנים את הדגש במדד לטיפול בתביעות, שהוא המהות של הביטוח, ומציינים כי סך התביעות שהסתיימו ב-2019 הוא 439 אלף תביעות, רובן בביטוח רכב מקיף וצד ג'.

קרנות הפנסיה אלטשולר מובילים גם בשירות

טיב השירות

בתחום החיסכון הפנסיוני מורכב המדד משלושה פרמטרים: שביעות הרצון של הלקוחות, תלונות הציבור וזמני המענה הטלפוני. הדירוגים של רשות שוק ההון מחלקים את החברות לשלושה תחומים – פנסיה, גמל וביטוח חיים. בתחום הפנסיה, המובילה במדד השירות היא אלטשולר שחם, שבציון שלה חל שיפור דרמטי לעומת 2018.

בתחתית נמצאת קרן הפנסיה של הלמן אלדובי עם ציון נמוך בהרבה מהממוצע. בקרב קופות הגמל, המובילה היא ילין לפידות וגם כאן הלמן אלדובי נמצא בתחתית, עם ציון נמוך במיוחד במדד זמני המענה הטלפוני. בתחום ביטוח המנהלים, המובילה היא הפניקס, ובתחתית נמצאת מגדל. ברשות שוק ההון מציינים כי גם בענף החיסכון הפנסיוני, חל שיפור בציוני השירות לעומת שנה קודמת.

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, מסר: "מדד השירות המתפרסם היום מהווה המשך ישיר לפעילות הרשות השמה את החוסכים והמבוטחים במרכז. המדד יסייע לציבור המבוטחים והחוסכים בישראל לבצע בחירות מושכלות ומותאמות עבורם בעת רכישת פוליסות ומוצרי חיסכון וביטוח. הרשות תמשיך לעודד תחרות בתחומי השירות השונים בגופים המפוקחים ותעמוד לצד המבוטחים גם בתקופה מאתגרת זו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום