מאיר גורביץ' פורש מההתמודדות על רכישת אל על

גורביץ' נחשב מלכתחילה כמועמד בעל סיכויים נמוכים לרכישת נתח באל על, בין היתר בשל מצבה הפיננסי של החברה בשליטתו, ארזים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מאיר גורביץ'
מאיר גורביץ'צילום: דודו בכר

יומיים לפני ההנפקה הציבורית של חברת אל על, אחד משלושת אנשי העסקים שהביעו עניין ברכישת נתח בחברה הודיע על פרישתו מההתמודדות. מאיר גורביץ', בעל השליטה בחברת הנדל"ן ארזים, הודיע הבוקר (ג') שלאור התנגדות משרד האוצר שאל על תבצע הנפקה פרטית עד להנפקה הציבורית אין בכוונתו להיכנס לעסקה לרכישת השליטה בחברת אל על במתכונתה הנוכחית. גורביץ' ציין כי אל על היא חברה מעניינת בעלת פוטנציאל השבחה גדול והיה מעוניין בהשגת שליטה משותפת עם חברת כנפיים שבשליטת תמי מוזס בורוביץ', אולם לאור התנאים שנוצרו לאחרונה, החליט, בשלב זה, שלא להתקדם בעסקה.

 גורביץ' נחשב מלכתחילה כמועמד בעל סיכויים נמוכים לרכישת נתח באל על, בין היתר בשל מצבה הפיננסי של חברת ארזים. גורביץ' היה גם המועמד היחיד משלושת המועמדים המוצהרים שלא הגיש הצעה כספית מפורטת, אלא הסתפק בכוונה כללית לרכישת נתח שיקנה לו שליטה משותפת עם חברת כנפיים באל על.

ארזים מחזיקה בשישה נכסים מניבים בבריטניה בשווי הוגן של 164 מיליון שקל, שב-2019 הניבו דמי שכירות של 22 מיליון שקל. באחרונה ניהלה החברה התדיינות בנוגע לבקשתה של רשת בתי קפה ששוכרת ממנה נכסים להקטין את דמי השכירות, לנוכח הירידה במחזור ההכנסות שלה בשל משבר הקורונה והסגר שהוטל בעקבותיו.

רואי החשבון של ארזים, משרד זיו האפט, צירפו לדו"חות הכספיים של החברה הערת עסק חי שבו ציינו כי לחברה גירעון של 52 מיליון שקל בהונה העצמי וגירעון של 3 מיליון שקל בהון החוזר, וכי פעילותה מושפעת משער החליפין של השקל כלפי הליש"ט. בזיו האפט ציינו כי גורמים אלה מעלים ספקות מהותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי. באחרונה התפטרו שני דירקטורים מהחברה. ב-2017-2012 היתה ארזים מעורבת בשלושה הסדרי חוב, שבמסגרתם נאלצה לפרוס מחדש את לוח תשלומי הקרן והריבית לבעלי האג"ח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker