מיישמת את אסטרטגיית המיזוגים: בבילון רוכשת ב-16 מיליון שקל את חברת Prodware

המשקיעים, שהזרימו כ-27 מיליון שקל לחברה, כבר מורווחים בכ-30% על השקעתם ■ מאז הנפקתה עלתה מניית בבילון בכ-30%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל בבילון, שי אוזון
מנכ"ל בבילון, שי אוזוןצילום: לואיז גרין

חברת בבילון, שרק לפני שנה היתה כמעין שלד שנותרו בו שאריות מפעילות הפרסום באינטרנט, טיפסה כבר לשווי של כ-220 מיליון שקל באמצעות יישום תוכניתה האסטרטגית למיזוגים ורכישות של חברות בתחום ה-IT, באמצעות הכספים שהחברה מגייסת ממשקיעים בבורסה.

היום הכריזה בבילון על עסקת רכישה נוספת, שבמסגרתה תרכוש ב-16 מיליון שקל את חברת Prodware ביחד עם מנכ"ל החברה כיום, יוסי חיימוב. לפי מתווה העסקה, לאחר השלמת העסקה יחזיק חיימוב ב-35% ממניות החברה הנרכשת, ובבילון תחזיק ב-65% מיתרת המניות. Prodware עוסקת בייעוץ לגבי הטמעה ויישום של מערכות CRM ו-ERP של חברת מיקרוסופט. באתר החברה, שפועלת מאז 1989, נכתב שהיא נתנה שירותים ליותר מ-20 אלף לקוחות פעילים בעולם, ובמיוחד בבריטניה.

בבילון, הנשלטת על ידי קרן אלפא (27%) ומנוהלת על ידי מנכ"ל וואן טכנולוגיות לשעבר שי אוזון, היא חברת ה-IT הקטנה ביותר בבורסה נכון לעכשיו. החברה הבהירה כי בכוונתה לגדול באמצעות מיזוגים ורכישות של חברות הפועלות בשלושה תחומים עיקריים: תחום תשתיות המחשוב, לרבות אספקת שירותים למעבר לענן; אבטחת מידע ו-DEVOPS; תחום האפליקציות הארגוניות, ובעיקר מערכות מבוססות ענן, לרבות מערכות CRM ו-ERP (שבשלן היא מבצעת את הרכישה שהוכרזה היום); ותחום הפיתוח בסביבות פיתוח מגוונות.

כבר עתה שולטת בבילון ב-51% ממניות חברת אורנטק, העוסקות במתן ייעוץ ובהטמעת מערכות מידע בתחום ניהול פרויקטים; ב-51% ממניות החברה האחות אורנביט, שאת מניותיהן רכשה במאי שאת מניותיהם רכשה במאי ב-4.8 מיליון שקל; וב-60% מחברת ITmyWay (נתח שרכשה ב-600 אלף שקל), העוסקת בייעוץ ובהטמעה של מערכת ניהול הלקוחות של חברת SalesForce. כחודש לאחר הרכישות ביצעה החברה גיוס בהיקף של 27 מיליון שקל ממשקיעים בבורסה. הגיוס הפרטי נעשה לפי מחיר של 2.8 שקלים למניה, וכיום נסחרת המניה ב-3.66 שקלים, עלייה של כ-30%.

בכל הרכישות הללו, נראה שבבילון מנסה לשמור על ההנהלה הישנה בחברה באמצעות הסכמי שותפות במניות.

בדו"חות של הרבעון השני של 2020 הציגה החברה, שבה מכהן מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר אריק פינטו כיו"ר, הפסד נקי של כ-16 מיליון שקל. יתרת המזומנים בקופת החברה היתה בתום הרבעון 57 מיליון שקל, ונוסף על כך מחזיקה החברה במכשירים פיננסיים בשווי של כ-31 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker