דירקטוריון שיכון ובינוי אישר את כהונת תמיר כהן לתפקיד היו"ר והמנכ"ל

כהונתו של כהן שיחליף את אייל לפידות מותנית באישור של רוב בעלי המניות בשיכון ובינוי לא כולל קבוצת סיידוף, שהיא בעלת השליטה, וכן בעלי עניין אחרים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי
תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינויצילום: עופר וקנין

כמעט שלושה חודשים לאחר שדירקטוריון חברת שיכון ובינוי הראה לאייל לפידות, המנכ"ל לשעבר של החברה, את הדלת לאחר חיכוכים בינו לבין היו"ר תמיר כהן, החליט דירקטוריון החברה על זהותו של המנכ"ל הבא. כהן שמכהן כיום בתפקיד יו"ר שיכון ובינוי ב-85% ימונה כמנכ"ל הבא של החברה ויכהן במקביל כיו"ר, במשרה מלאה, ומנכ"ל החברה.

תנאי העסקתו של תמיר כהן לא ישתנו. המינוי כפוף לאישור אספת בעלי המניות. על פי חוק החברות, יו"ר אינו יכול לכהן במקביל כמנכ"ל אלא אם האסיפה הכללית של בעלי המניות החליטה לאשר את הכהונה לתקופה של שלוש שנים לכל היותר ממועד האישור ובתנאי שכהונתו של היו"ר כמנכ"ל זכתה לרוב מקרב בעלי המניות שאינם בעלי השליטה בחברה ואינם בעלי עניין אישי. בנוסף, במניין הקולות לא יובאו בחשבון קולות הנמנעים ובתנאי שסך קולות המתנגדים מקרב בעלי המניות שאינם בעלי השליטה ואינם בעלי עניין אישי בהחלטה לא יהיה יותר מ-2% מבעלי זכויות ההצבעה בחברה.

מניית שיכון ובינוי

ההתניות בחוק החברות (סעיפים 95 ו-121) יצריכו את כהן לקבל את אישור המשקיעים המוסדיים בחברה כמו קופות הגמל של מנורה (6.62%) קופות הגמל של כלל ביטוח (6.53% ) וקופות הגמל של הפניקס (4.28%).

אייל לפידות סיים את תפקידו בסוף יוני 2020 כמנכ"ל שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף. מקורבי סיידוף נימקו את הדחתו של לפידות במעורבותו בניהולה של כלל ביטוח כבעל 5% ממניות החברה, ביחסי אנוש גרועים וביוזמות עסקיו שניהל במקביל לתפקידו. ואולם, על פי הערכות בשוק ההון, הגורם המרכזי לסיום תפקידו של לפידות היו חיכוכים בלתי פוסקים בינו לבין כהן על רקע חלוקת הקרדיט לעלייה החזקה בשווי השוק של שיכון ובינוי מאז מינויו של לפידות כמנכ"ל בפברואר 2019 ועד להדחתו ביוני 2020 מ-2.7 מיליארד שקל ל-6.5 מיליארד שקל.

אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

שיכון ובינוי נסחרת כיום בשווי של 6.5 מיליארד שקל לאחר שהתאוששה מירידה חזקה של 17% ביום ההודעה על הכוונה לסיים את תפקידו של לפידות. כהן קיבל שכר בעלות של 17.25 מיליון שקל ב-2019 שכלל שכר בעלות של 2.5 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 12.5 מיליון שקל. עלות שכרו של כהן היא 123 אלף שקל לחודש צמוד למדד ינואר 2019. כהן קיבל באפריל 2020 אופציה מקבוצת סיידוף שמחזיקה ב-47% ממניותיה של שיכון ובינוי לרכוש 4.1% ממניותיה של החברה תמורת 56 מיליון דולר ובמחיר שמשקף מחיר של 12.16 שקל למניה. כחלק מהעסקה קיבל כהן הלוואה מקבוצת סיידוף בסכום של 56 מיליון דולר נושאת ריבית שנתית של 3.9% שעומדת לפירעון בתוך 40 חודשים מיום העסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker