נרתע מעוצמתו של אברכהן? קוברובסקי משך את מועמדותו מתפקיד יו"ר שופרסל

לטענת מקורביו של רוני קוברובסקי, הוא אינו מעוניין בתהליך המינוי המייגע - ולטענת אחרים, הסיבה טמונה ביחסיו הטעונים עם מנכ"ל שופרסל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני קוברובסקי
רוני קוברובסקיצילום: אור מני

רוני קוברובסקי משך את מועמדותו לתפקיד יו"ר קבוצת שופרסל, כך נודע ל-TheMarker.

בעוד שבסביבת קוברובסקי, הנשיא לשעבר של החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל), אומרים שהוא החליט למשוך את מועמדותו כיוון שהתהליך ארוך ומייגע. אחרים טוענים כי קוברובסקי הבין שמועמדותו לא תאושר לאור חוסר תמיכתו של מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן.

קוברובסקי עמד בראש החברה המרכזית עד לפני כשנתיים ובינו לבין אברכהן לא שררו יחסי ידידות. בתקופת כהונתו של אברכהן השיקה שופרסל מותג פרטי בקטגוריית הקולה תחת אריזה דומה לזו של קוקה קולה – מה שיצר מתיחות נוספת בין הצדדים.

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן
מנכ"ל שופרסל איציק אברכהןצילום: אייל טואג

אמנם אברכהן הוא לא זה שאמור לקבוע את זהות היו"ר, אולם הוא נחשב למנכ"ל חזק ודומיננטי בעל השפעה רבה על הדירקטוריון. העוצמה של אברכהן נובעת גם מכך שהחברה היא ללא גרעין שליטה לאחר שדסק"ש של אדוארדו אלשטיין מכרה את מניותיה, אך גם בשל העובדה שדירקטוריון החברה מייחס לו חלק לא קטן משיפור התוצאות של קבוצת הקמעונאות הגדולה בישראל.

קוברובסקי נחשב לדמות דומיננטית וחזקה, עם ניסיון רב בעולם קמעונאות המזון. תכונות שהיו עשויות להרתיע את אברכהן, שעד כה נהנה מיו"ר דירקטוריון שאינו במשרה מלאה ואת מרבית זמנו מעביר בארגנטינה.

מניית שופרסל

קוברובסקי ניהל לפני מספר חודשים מגעים עם קבוצת משקיעים שרצתה לרכוש את המניות של אלשטיין בשופרסל (26%) ובעקבות כך הוא יכהן כיו"ר לאחר הרכישה. ואולם לבסוף מכר אלשטיין את מניותיו בבורסה.

לתפקיד יו"ר שופרסל עדיין מועמדים: היו"ר הנוכחי, מאוריסיו ביאור, שהיה מינוי של אלשטיין; יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל; ויו"ר אלביט הדמיה, רון הדסי.

רוני קוברובסקי סירב להגיב.

משופרסל נמסר בתגובה: "דירקטוריון החברה הקים ועדת איתור עצמאית ולא נתייחס מעבר לכך. כשיהיה על מה לדווח, נעשה כן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker