משלחת של בנק לאומי יצאה לדובאי - ועמה אנשי העסקים שמחממים מנועים

לבכירי הבנק נלוו אנשי עסקים לבדיקה מקדימה של האפשרויות העסקיות שניתן לאתר אצל בעלת הברית החדשה ■ בין המשתתפים: חיים שני, הראל ויזל וישי דוידי

חגי עמית
חגי עמית
דובאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גורדי שחקים בדובאי
גורדי שחקים בדובאיצילום: Rastislav Sedlak SK / Shuttersto

יום לפני החתימה על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות - ובלי שפרטי ההסכם ידועים עדיין או אושרו על ידי הממשלה - המריאה משלחת של אנשי עסקים ישראלים בטיסה פרטית שאירגן בנק לאומי. הגיחה היא לצורך בדיקה מקדימה של האפשרויות העסקיות שאפשר לאתר אצל בעלת הברית החדשה של ישראל. 

צילום: אמיל סלמן

המשלחת צפויה לשהות במשך יומיים בדובאי, שבמהלכם בין היתר ייחתמו הסכמי שיתוף פעולה בין בנק לאומי לשני בנקים מובילים בדובאי. המשלחת כוללת את מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, ואת יו"ר לאומי, סאמר חאג' יחיא, שזה אינו הביקור הראשון עבורו במדינה. חאג' יחיא סיפר כי מרגע חתימת ההסכם, הוא אינו מפסיק לקבל פניות מגורמים באיחוד האמירויות.

מנכ"לית לאומיטק, יפעת אורון, יצאה לדובאי כדי להיערך לאפשרות שבה גופים מהמפרץ יזדקקו לליווי של גופים פיננסיים ישראליים לצורך כניסה להשקעות בישראל. מטעם לאומי משתתפים במשלחת גם רונן אגסי, ראש חטיבת שוקי הון, ושמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית.

יפעת אורון
יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטקצילום: מגד גוזני

עם חברי המשלחת נמנים אורי סירקיס, מנכ"ל חברת התעופה ישראייר, הרואה בהסכם בין המדינות אירוע עסקי שעשוי לשנות את מפת התיירות הישראלית. "זה סיפור שיכול להיות גדול אפילו יותר מהאירוע של מהפכת השמים הפתוחים", אמר סירקיס, הרואה בחזונו 25 אלף תיירים מישראל טסים בשנה לדובאי באמצעות טיסות שהחברה שלו יוזמת.

אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר
אורי סירקיס, מנכ"ל ישראיירצילום: תומר אפלבאום

עוד במשלחת - אבי זאבי, ממייסדי קבוצת ויולה, שהגיע מתוך אמונה שעבור חברות ההזנק שבהן הוא מושקע, הקשר עם איחוד האמירויות יכול להיות גשר שדרכו חברות ישראליות יוכלו ליצור גישה לשווקי ענק אסלאמיים עם מיליארדי אזרחים - מאפגניסטן ועד פקיסטן; וחיים שני, ממייסדי קרן igp, מחפש כאן הזדמנויות עבור החברות שבהן הוא משקיע.

הראל ויזל, מנכ"ל חברת פוקס-ויזל, נמצא במשלחת גם הוא. ויזל מקיים קשרים עסקיים עם האמירויות זה כמה שנים, ומשווק במדינה סחורה אותה הוא מייצר במזרח, אבל לא תחת המותגים של החברה שלו. ההסכם הנוכחי עשוי להוות עבורו הזדמנות להתחיל למכור את מוצרי פוקס-ויזל במדינה. 

ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג

רשימת המשתתפים במשלחת לדובאי עוד ארוכה. היא כוללת את אנשי העסקים ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי; דני ומייקל זלקינד, מנכ"לים משותפים של אלקו; מיקי דיין, יו"ר Dune International; אחמד עפיפי, בעלים ויו"ר עפיפי; אמיר לנג, מייסד-שותף ומנכ"ל אלפא פרטנרס - גוף המושקע בחברת ide התפלה, שמבחינתה מדינות המפרץ הפרסי הן אחד משוקי היעד האטרקטיביים בעולם.

הראל ויזל
הראל ויזלצילום: דימה טליאנסקי

עוד משתתפים במשלחת - בן המבורגר, סגן יו"ר הראל, חן למדן, מנכ"ל אוריין; גיל גבע, יו"ר  תדה; גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט; מאיר לינזן, שותף מנהל של פירמת הרצוג, פוקס, נאמן; מוטי שניברג, יו"ר Nacre Capital; פרופ' יוג'ין קנדל, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל; רן שחם, מנכ"ל משותף של אלטשולר-שחם; תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי; צבי לבנת, מנכ"ל  תעבורה; פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותא. את המשלחת מלווה רפואית פרופ' ד"ר גיל סיגל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker