דוד ספיר עושה מאמץ של הרגע האחרון להכשיל את הנפקת אל על - ומגיש הצעה חדשה

ספיר מציע להשקיע 70 מיליון דולר באל על בשתי הנפקות פרטיות - שיקנו לו את השליטה בחברה וייתרו את קיום ההנפקה הציבורית, שבה אמורה אל על לגייס 150 מיליון דולר לפחות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטום של חברת אל על
מטום של חברת אל עלצילום: AFP

שלושה ימים לפני השלמת ההנפקה המתוכננת של אל על ולמרות הבהרות חד-משמעיות ממשרד האוצר, שלא יתיר לחברה לבצע הנפקה פרטית לפני השלמת גיוס של 150 מיליון דולר לפחות בהנפקה ציבורית, מגיש היום (א') דוד ספיר הצעת רכישה נוספת.

דוד ספיר
דוד ספיר

ספיר מציע להשקיע בחברה 70 מיליון דולר בשתי הנפקות פרטיות וגם הפעם הוא מתנה את הצעתו בכך שלא תתקיים הנפקה ציבורית בטרם יושלמו ההנפקות הפרטיות ובטרם תוסדר במלואה ערבות המדינה לחוב ופרטי ההלוואה שתקבל החברה יסוכמו.

ספיר הציע לפני שבועיים להשקיע בחברה 51 מיליון דולר בהנפקה פרטית של 28% ממניות אל על לאחר ההנפקה ויבטיחו שליטה שווה ומשותפת באל על - שלו ושל חברת כנפיים, שבשליטת תמי מוזס בורוביץ', שאחזקתה באל על תדולל מ-38% ל-28%.

מניית אל על

הפעם מבהיר ספיר כי בכוונתו להפוך לבעל השליטה היחיד באל על בעקבות ההנפקה הראשונה, שתבוצע בכפוף לקבלת אישור הדירקטוריון ושבה ישקיע 42 מיליון דולר בהקצאה של 170 מיליון מניות (25.5% ממניות החברה לאחר ההנפקה). ההנפקה תתממש לפי מחיר של 24.7 סנט (85 אגורות, ולא 90 אגורות למניה כבהצעתו הקודמת) למניה - מחיר שגבוה ב-21.7% ממחיר מנייתה של אל על בתום המסחר היום.

ההנפקה השנייה תבוצע בכפוף לאישור האספה הכללית של בעלי המניות ובה ישקיע ספיר 28 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות על פי הממוצע של המניה ב-30 ימי המסחר שקדמו להנפקה. ספיר מציין שמייד עם קבלת אישור הדירקטוריון לביצוע ההנפקה הראשונה הוא יפעל בשם אל על לקו אשראי חלופי של 400 מיליון דולר מדויטשה בנק בערבות מדינה של 75%.

ספיר מדגיש כי אין לו הסכם או הבנה כלשהי עם חברת כנפיים ומבהיר שידוע לו שעד לקבלת היתר אחזקה במניות אל על לא יוכל להפעיל את זכויות ההצבעה הצמודות למניות שירכוש. ספיר מדגיש כי להערכתו הצעתו מייתרת את הצורך בהנפקה ציבורית ונכון יהיה לבטלה או לדחותה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker