נוסטרומו תתקין מערכת לאגירת אנרגיה בבניין משרדים בלוס אנג'לס

התקנת המערכת לאגירת 750 קילו-ואט שעה תמומן על ידי קרן בירד ותופעל ב-3 השנים הקרובות על ידי נוסטרומו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסד נוסטרומו ירון בן נון
מייסד נוסטרומו ירון בן נוןצילום: אייל טואג

חברת נוסטרומו, שצפויה להירכש על ידי חברת סומוטו תמורת הקצאה של 73% ממניות סומוטו, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת נדל"ן אמריקאית המחזיקה בבניין משרדים בלוס אנג'לס קליפורניה. כחלק מההסכם, תתקין נוסטרומו לראשונה מחוץ לישראל, מערכת שפיתחה לאגירת אנרגיה של 750 קילו-ואט שעה.

נוסטרומו פיתחה מערכת המבוססת על תא אנרגיה ייחודי - IceBrick - כל תא מכיל מאות קפסולות של מים. התאים מוצבים במבנה הלקוח ומאפשרים המרה ואגירה של אנרגיה חשמלית לאנרגיית קור. אנרגיה זו, מאפשרת, מאוחר יותר, השלה של מערכות המיזוג של הלקוח על פי דרישה של רשת החשמל ובכך הפחתה משמעותית בעלויות החשמל של בניין קיים - הלקוח.

המוצר מודולרי ונקי ומאפשר התאמה קלה לכל בניין קיים. נוסף לתאי האגירה, נוסטרומו מפתחת כלי שליטה ובקרה (eNvoy), המאפשרים התקנה מהירה, ניהול ואופטימיזציה של המערכת במתקן הלקוח. התקנת המערכת תמומן על ידי קרן Bird Energy, קרן שפועלת לקידום שיתוף פעולה אמריקאי-ישראלי בחדשנות טכנולוגית ועובדת בשיתוף פעולה עם רשות החדשנות ומשרד האנרגיה האמריקאי.

על פי ההסכם, תפעול המערכת ותחזוקתה יהיו באחריות נוסטרומו ועל חשבונה. נוסטרומו תנהל בשלוש שנות ההסכם את המערכת, והלקוח ישתף את נוסטרומו במידע הרלוונטי בנוגע לצריכת החשמל ולחיסכון שנגרם הודות לשימוש במערכת שפיתחה החברה. נוסטרומו מעריכה כי מסירת המערכת והפעלתה תבוצע לקראת סוף ינואר 2021. בתום ההסכם, תהיה ללקוח אפשרות לשמור את המערכת ברשותו, ובמקרה כזה הלקוח ונוסטרומו יחתמו על הסכם השתתפות בחיסכון בחשבון החשמל, שבמסגרתו ישלם הלקוח לנוסטרומו 50% מהחיסכון החודשי שייווצר מהתפעול השוטף של המערכת בבניין המשרדים.

מערכת זו גדולה משמעותית מהמערכת שהתקינה ומפעילה נוסטרומו יותר משנה על גג בניין אלקטרה בישראל. נוסטרומו פועלת להרחבת פעילותה בבניינים נוספים לרבות בבניין נוסף בבעלות הלקוח בלוס אנג'לס. מניית סומוטו הגיבה להסכם בעלייה של 5% במחזור של 4.3 מיליון שקל, שגדול ב-30% מהמחזור היומי הממוצע במניה ב-3 החודשים האחרונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker