שיכון ובינוי ואפריקה ישראל דורשות 700 מיליון ש' עקב שינויים בתכנון קרית התקשוב

הדרישה מגיעה לאחר שמשרד הביטחון החליט להקים מבנה חלופי לאחד המבנים המשמעותיים בפרויקט ■ המשמעות: דחייה של חצי שנה בהשלמתו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קריית התקשוב
הדמיה של קרית התקשוב בנגבצילום: הדמיה: משרד הביטחון

שיכון ובינוי ואפריקה ישראל מנהלות בימים אלה משא ומתן עם משרד הביטחון על הגדלה התשלום שיקבלו עבור ההקמה והתפעול של קרית התקשוב בנגב, בסכום של עד 700 מיליון שקל. זאת לאחר שמשרד הביטחון החליט להקים מבנה חלופי לאחד המבנים המשמעותיים בפרויקט. המשמעות הנוספת של החלטת המשרד היא דחייה של השלמת הפרויקט בשישה חודשים.

שיכון ובינוי ואפריקה ישראל זכו ביוני 2018 בחלקים שווים במכרז לתכנון, הקמה ותפעול של קרית התקשוב של חיל התקשוב ופיקוד דרום למשך 25 שנים, בהיקף של 7 מיליארד שקל.

משרד הביטחון פנה בפברואר 2019 לשיכון ובינוי ואפריקה ישראל בבקשה לבדיקת שינויים בפרויקט, הנוגעים לחלק משמעותי מהמבנים המתוכננים בו. הבקשה לוותה בבקשה לדחייה של תכנון המבנים.

בתום תקופת התדיינות ממושכת הוחלט במשרד הביטחון להקים מבנה חלופי לאחד המבנים המשמעותיים בפרויקט. בעקבות דרישת משרד הביטחון ודיונים פנימיים בין חיל התקשוב לפיקוד דרום, השלימו שיכון ובינוי ואפריקה ישראל תכנון מחדש של הפרויקט, לאחר שהבהירו למשרד הביטחון את המשמעות של השינוי ביחס לעלות ההקמה והתפעול וללוחות הזמנים של הפרויקט.

כעת מנהלות החברות משא ומתן עם משרד הביטחון בנוגע להגדלת התשלום שיקבלו עבור ההקמה והתפעול של הפרויקט ב-5%-10% ביחס לעלותו המקורית - כלומר בסכום של עד 700 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker