מנכ"לית האוצר לאל על: "המדינה לא תיתן לחברה הלוואה ישירה"

קרן טרנר הבהירה לחברה את התנגדותה להגבלת כמות ההון שהחברה תגייס על ידי הקטנת מספר המניות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר
מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנרצילום: תומר אפלבאום

חברת אל על ביקשה ממשרד האוצר הלוואה ישירה מתקציב המדינה - כך עולה ממכתב ששיגרה אמש (שבת) קרן טרנר, מנכ"לית משרד האוצר לחברה.

טרנר דחתה את הרעיון שהועלה במכתב ששיגרה אל על למשרד האוצר ביום חמישי שעבר, והבהירה לאל על שוב, שהיא מתנגדת להצעתה של החברה להגביל את כמות הגיוס במסגרת הנפקת המניות שמתוכננת להתבצע השבוע - ל-150 מיליון דולר באמצעות הקטנה של מספר המניות שתנפיק. זאת, במקרה שההנפקה תזכה לעודף ביקוש.

נראה שקטימת מספר המניות שאל על תגייס נועדה למזער את הדילול של בעלת השליטה הנוכחית בחברה, חברת כנפיים, שמחזיקה ב-38% ממניות אל על ונמצאת בשליטת תמי מוזס בורוביץ'. טרנר כתבה שההצעה לקטום את ההון שאל על תגייס תפגע בתחרותיות של ההנפקה לציבור ועלולה לפגוע באינטרס של המדינה, בין היתר בשל העובדה שככל שאל על תגייס סכום גדול יותר בהנפקת מניות - כך יפחת היקף החוב שתידרש אל על לגייס בערבות המדינה.

טרנר מדגישה שוב שנוכח לוח הזמנים הקצר לביצוע ההנפקה, המדינה מתנגדת לביצוע הנפקה פרטית, למשל לדוד ספיר שהציע להזרים לחברה 51 מיליון דולר לפי מחיר של 90 אגורות למניה. מחיר זה עולה ב-34% על מחיר המינימום למניה, שמתוכנן על פי מתווה האוצר להנפקה הציבורית.

טרנר הורתה לאל על לשנות את הביטוי "המדינה התחייבה לרכוש ניירות ערך בהנפקה לציבור" שמופיע בטיוטת התשקיף שהועברה לעיונה, ודורשת לשנות את הביטוי לנוסח פחות מחייב: "בכוונת המדינה לרכוש ניירות ערך". טרנר דורשת מאל על לפרסם את טיוטת התשקיף היום (ראשון) בבוקר, ומציינת שאם לאחד מגורמי המדינה יהיו הערות נוספות לטיוטת התשקיף הן יועברו במקביל לפרסומו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker