ועד עובדי אל על: "החלטת נתניהו לטוס במטוס זר היא יריקה בפרצופינו"

ראש הממשלה ובני משפחתו אמורים היו לטוס לטקס חתימה על יחסים דיפלומטיים עם איחוד האמירויות במטוס פרטי של אודי אנג'ל, אך בהמשך ביטלו את החלטתם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו על כבש מטוס אל-על
בני הזוג נתניהו על כבש מטוס אל-עלצילום: חיים צח / לעמ

החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לטוס במטוס פרטי, בנפרד מהמשלחת הישראלית, לטקס החתימה על כינון יחסים מדיניים עם איחוד האמירויות בוושינגטון בשבוע הבא, ולהטיס את המשלחת במטוס ספרדי שנחכר על ידי חברת ישראייר,  עוררה את זעמם של עובדי אל על.

ועד עובדי אל על אמר בתגובה להחלטה: "ראש ממשלה שבוחר לטוס במטוס של חברה זרה במהלך המשבר הגדול ביותר בהיסטוריה של חברת אל על, זו יריקה בפרצוף של 6,500 עובדי אל על שיושבים בבית. אנו פונים לראש הממשלה בבקשה לשנות את ההחלטה. אתה, שהבטחת לעובדים שלא תיתן לאל על ליפול, מפר ברגל גסה את ההבטחה שנתת. בעוד שאתה ומשפחתך טסים במטוס פרטי, אלפי עובדי אל על שבהם נמצאים מצביעים שלך, הפכו לנזקקים ולא יודעים מה יגישו לשולחן החג בראש השנה. ראש הממשלה, אנו קוראים לך לשנות את ההחלטה האומללה הזאת ולקיים את הבטחתך להצלת חברת אל על".

לאחר שנשמעה ביקורת ציבורית על ההחלטה, נמסרה הודעה על ביטולההחלטת נתניהו לטוס עם משפחתו בנפרד מהמשלחת במטוס חכור, נבעה מהרצון לצמצם את הסיכון להיחשף לנגיף הקורונה. נתניהו אמור היה לטוס במטוס גולפסטרים של אודי אנג'ל, מבעלי חברת XT Group בשותפות עם עידן עופר, ובעל מניות בחברה לישראל שבשליטת עידן עופר. במכרז להטסת המשלחת, שתמנה 80 איש, זכתה חברת ישראייר שחכרה מטוס 777 מהחברה הספרדית Style Privilege, לאחר שהציעה מחיר המוערך ב-500 אלף דולר וגברה על הצעה של חברת אל על. המשלחת תטוס לוושינגטון ביום ראשון הקרוב ותשוב לישראל ביום רביעי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker