תוצאות חיוביות לביומיקה של אבוג'ן בניסוי פרה קליני בתרופה נגד סרטן

התוצאות הראו שטיפול מקדים ב-BMC128 לפני שילוב של האימונותרפיה - שיפר באופן מובהק את הפעילות נגד גידולים סרטניים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר אלרן חברצילום:

חברת ביומיקה שבשליטת חברת אבוג'ן (90%) פירסמה היום (ג') תוצאות פרה-קליניות חיוביות בתוכנית הפיתוח האימונו אונקולוגית של החברה. ביומיקה, שמפתחת טיפולים מבוססי מיקרובים, בדקה את התרופה בפיתוח BMC128 שמורכבת מארבעה זני חיידקים המבוססים על התרופות בפיתוח של החברה BMC121 ו-BMC127.

הניסוי, שנערך בבעלי חיים, הראה שהטיפול באמצעות BMC128 לפני ובשילוב התרופה האימונותרפית קיטרודה שיפר באופן מובהק את הפעילות נגד גידולים סרטניים.

התוצאות החיוביות שהראתה ביומיקה לא מנעו ירידה של 6.3% במסחר בבורסה בתל אביב, וירידה של 4.4% בפתיחת המסחר בנאסד"ק. התוכנית האימונו אונקולוגיות של ביומיקה מבוססת על ההבנה שהמיקרוביום, כלומר כלל החיידקים של המעי, משפיעים על יעילות הטיפול האימונותרפי לסרטן ובעיקר על טיפול אימונותרפי, באמצעות תרופות ממשפחת מעכבי נקודות בקרת החיסון PD-1 ,PDL1  ו-CTLA-4.

תרופות אלה פועלות על חלבונים כמו PDL1 שיש להם ביטוי מוגבר על התא הסרטני. חלבונים אלה נקשרים בתהליך הסרטני לחלבונים שמווסתים את מערכת החיסון (Immune Checkpoint) וחוסמים את האותות שמשגרים חלבונים אלה למערכת החיסון ושבאמצעותם מגויסים תאי ה-T של מערכת החיסון להילחם בתאים הסרטניים.

התרופות האימונותרפיות כמו קיטרודה נצמדות לחלבונים כמו PDL1 ומונעות מהם להיקשר לחלבוני בקרת החיסון, ובכך מונעות את התהליך שחוסם את פעולתה של מערכת החיסון נגד התא הסרטני.

התוצאות של הניסוי הפרה קליני בעכברים שערכה ביומיקה, שמנוהלת על ידי ד"ר אלרן חבר, הראו שטיפול מקדים ב-BMC128 לפני שילוב של האימונותרפיה, הביא לצמצום בנפח הגידול ושיפר את השרידות של בעלי חיים בהשוואה לטיפול באמצעות אימונותרפיה בלבד. הטיפול ב-BMC128 השפיע גם על גורמים חיסוניים כמו הפעלה מוגברת של אוכלוסיות ספציפיות של תאים במערכת החיסון, שידועות כמעורבות בהרס של גידולים סרטניים.

חבר אמר שתוצאות הניסוי שהתפרסמו היום הראו שהחיידקים שזוהו על ידי ביומיקה הראו פעילות עצמאית ולא רק מסייעת להגברת הפעילות של מערכת החיסון, והעריך שביומיקה תיכנס לניסוי היתכנות בבני אדם במחצית 2021.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker