יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל עשוי להתמודד על תפקיד יו"ר שופרסל

רון טל יסיים את כהונתו בחברת החשמל בעוד שלושה חודשים, ואם לא תוארך הוא עשוי להתמודד על תפקידו של יו"ר שופרסל המכהן, מאוריסיו ביאור

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טלצילום: גיל אליהו
יורם גביזון

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, קיבל פניות ממשקיעים מוסדיים בשופרסל - המעוניינים בו כיו"ר הבא של החברה. רון טל מסיים בסוף דצמבר 2020 את כהונתו כיו"ר חברת החשמל, לאחר עשר שנים בתפקיד.

על פי הערכות, רון טל, שנפגש לאחרונה עם מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן, מעוניין בהארכת כהונתו בחברת החשמל - אבל ההחלטה בעניין נתונה בידי הוועדה למינוי בכירים ותלויה באישור שר האנרגיה, יובל שטייניץ, והשר הממונה על החברות הממשלתיות, דודי אמסלם.

אם יצא לפועל, מינויו של רון טל (64) כדירקטור רגיל בחברת שופרסל באספה הכללית הבאה של החברה יאפשר לו להתמודד בעתיד על כהונה כיו"ר החברה - אם לא תוארך כהונתו של מאוריסיו ביאור, היו"ר המכהן. ביאור מונה לתפקיד דירקטור ויו"ר שופרסל ב-40% משרה ביולי 2018, במקומו של ישראל ברמן. ביאור מונה מטעמו של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בחברת דיסקונט השקעות ואיי.די.בי פיתוח – אך בסוף יולי 2020 מכרה דיסקונט השקעות את כל אחזקותיה בשופרסל, והחברה נותרה ללא גרעין שליטה.

ביאור נבחר בסוף פברואר 2020 לכהונה מחודשת כדירקטור, עד לאסיפה הכללית הבאה של שופרסל, שתתקיים לכל המאוחר בסוף מאי 2021. באספה הבאה יצטרך לזכות באמונם של המשקיעים המוסדיים שמחזיקים במניותיה של שופרסל.

יו"ר שופרסל המכהן, מאוריסיו ביאורצילום: אייל טואג

מכירת מניות שופרסל על ידי דיסקונט הביאה בתחילת אוגוסט האחרון לפרישה של שני דירקטורים מטעמה: דורון כהן ודיאנה דן אלשטיין, אחותו של אדוארדו אלשטיין. שופרסל צפויה לפרסם בזמן הקרוב מועד לכינוסה של אספת בעלי המניות, כדי לדון במינויים של שני דירקטורים במקומם של דן אלשטיין וכהן.

ביאור קיבל שכר בעלות שנתית של 2.4 מיליון שקל ב-2019 – כש-1.4 מיליון שקל מהסכום ניתן כדמי ניהול, והיתר באמצעות תשלום מבוסס מניות. באותו השנה קיבל רון טל קיבל שכר בעלות של 1.2 מיליון שקל עבור 100% משרה בחברת החשמל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker