פז תרכוש מג'ורג' חורש 50% מחברה שפורשת עמדות טעינה לרכבים חשמליים

העסקה, שתתבצע לפי שווי של 48 מיליון שקל לחברת EVEdge, היא חלק מהאסטרטגיה של פז להשקיע בהנעה לתחבורה שאינה מבוססת על דלקים פוסיליים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ג'ורג' חורש
ג'ורג' חורשצילום: לימור אדרי

פז ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום האנרגיה הלא פוסילית. החברה, שמנוהלת על ידי ניר שטרן, חתמה על מזכר הבנות לרכישת 50% ממניות חברת EVEdge, שבעלי מניותיה הם קבוצת יוניון שבבעלות ג'ורג' חורש (80%), ורן דנאי (20%). העסקה תתבצע לפי שווי חברה של 48 מיליון שקל.

חברת EVEdge עוסקת בפרישה, הצבה והתקנה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים, ומספקת בחלק מהמיקומים שירותי טעינה, וכן פיתחה מערכות ניהול ותמיכה בונות בפעילויותיה.

בבעלותה של EVEdge כ-200 עמדות טעינה ציבוריות שמופעלות באמצעות אפליקציה, ויש לה עשרות הסכמים להקמת עמדות טעינה עם רשתות וגופים עסקיים ברחבי ישראל. החברה זכתה במספר הגדול ביותר של עמדות טעינה בסבסוד משרד האנרגיה, ובסך הכל היא צפויה להקים בשנה הקרובה 900 עמדות טעינה נוספות, מתוכן 50 עמדות טעינה מהירות.

עמדת טעינה של חברת EVEdgeצילום: ABL

כחלק משיתוף הפעולה בין פז ליוניון, תורחב משמעותית נוכחות עמדות הטעינה של EVEdge בישראל - באמצעות התקנת עשרות עמדות טעינה ברשת תחנות התדלוק של פז. בנוסף, פז ויוניון יפעלו לשלב את פתרונות הטעינה של החברה בבתים פרטיים, ולשווק אותם ללקוחות שתי החברות.

פז תשלם עבור המניות שתרכוש באמצעות מתן הלוואות בעלים או רכישת שטרי הון שיונפקו לה על ידי החברה בסכום זהה לסכום שהושקע בה כהלוואות בעלים על ידי הבעלים הנוכחיים, והיתרה כתשלום לבעלי המניות הקיימים עבור מחצית ממניותיהם.

העסקה היא חלק מהתוכנית האסטרטגית של פז, שהוצגה בפברואר, להיכנס לתחומי האנרגיה המתחדשת ולהשקיע בהנעה לתחבורה שאינה מבוססת על דלקים פוסיליים.

ניר שטרן, מנכ"ל פזצילום: עופר וקנין

במסגרת מדיניות זו, פז רכשה 5.4% ממניות חברת Gencell בסוף אוגוסט תמורת 10 מיליון דולר. Gencell מייצרת תאי דלק שפועלים על מימן שמופק מאמוניה, בתהליך שמיועד להיות חסכוני, זול ולא מזהם. Gencell היא חברה ישראלית שהוקמה ב-2011 ומוחזקת על ידי משקיעים ישראלים וזרים, ובהם בני לנדא, המשמש יו"ר החברה. פז מעריכה כי מוצריה העתידיים של Gencell יוכלו להשתלב במתחמי תחנות פז באמצעות תדלוק כלי רכב מונעים מימן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker