תוצאות טובות לקמהדע בתכשיר נוגדנים לטיפול בקורונה - המניה קופצת

שיפור בתסמיני המחלה נצפה ב-11 מתוך 12 המשתתפים בניסוי בתוך 48-24 שעות בלבד מהטיפול

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע
יורם גביזון

מניית קמהדע עולה ב-4.8% ומשלימה עלייה של 48% מתחילת 2020, לאחר פרסום תוצאות ביניים מניסוי קליני שערכה במוצר לטיפול במחלת הקורונה. המוצר מבוסס על טכנולוגיה לייצור נוגדן לכלבת, שכבר אושר על ידי FDA.

קמהדע, המפתחת תרופות ומוצרים רפואיים מבוססי פלזמה, השלימה את הגיוס בניסוי קליני בשלב 1/2 שבוחן את מוצר הנוגדנים המועשר מבוסס הפלזמה כאופציה טיפולית למחלת הקורונה. הניסוי, שכלל זרוע טיפולית אחת ובוצע במרכזים רפואיים בישראל, תוכנן לבחון את הבטיחות, הפיזור של החומר הפעיל בדמו של החולה של תכשיר הנוגדנים מבוסס הפלזמה בחולי קורונה שמאושפזים וסובלים מדלקת ריאות אך אינם מונשמים.

קמהדע גייסה 12 חולים בגילי 69-34 למחקר, שטופלו במנה אחת של 4 גרם של התכשיר בתוך 10-5 ימים מתחילת תסמיני המחלה. אחרי 84 יום תבצע קמהדע מעקב נוסף אחרי החולים שגויסו לניסוי. עד כה, חמישה מתוך 12 החולים סיימו 21 ימי מעקב, שני חולים סיימו 14 ימי מעקב וחמישה חולים נוספים השלימו שבעה ימי מעקב. שיפור בתסמיני המחלה נצפה ב-11 מ-12 המשתתפים בניסוי בתוך 48-24 שעות מהטיפול וכל 11 החולים שוחררו מבית החולים בתוך 4.5 ימים מקבלת הטיפול. 

מצבו של אחד החולים שהשלים מעקב של 14 ימים החמיר והוא מטופל בהנשמה מלאכותית, חולה אחר סבל מאירוע חמור לאחר הטיפול שהוגדר על ידי הצוות הרפואי כמקרה שאינו קשור לטיפול במוצר שניתן לו כחלק מהניסוי.

לדברי עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, החברה מצפה כי תוצאות הניסוי העיקריות יתפרסמו בינואר 2021. תשובת ה-FDA להגשת הבקשה לתחילת ניסוי קליני צפויה באוקטובר. בכפוף לאישור זה, יתחיל הניסוי הקליני בינואר 2021.

לדברי לונדון, החברה תוכל להשתמש בנתוני הניסוי שנערך בישראל כמידע תומך בתהליך האישור. על פי הערכות, תוכל קמהדע להתחיל ישירות בשלב השני של הניסוי הקליני, שיבחן את מוצר הנוגדנים מבוסס הפלזמה שלה.

לונדון הזכיר כי ה-FDA אישר באחרונה את השימוש בפלזמה של חולים שהחלימו ממחלת הקורונה כטיפול חירום בחולי קורונה. לדבריו, פלזמה של מחלימים מהמחלה היא חלק חשוב של הטיפול בחולים. עם זאת, בניגוד לפלזמה של מחלימים - שדורשת התאמה של סוג הדם של המחלים לסוג דמו של המטופל שמקבל את העירוי ומתאפיינת בשונות רבה של רמת הנוגדנים ורמת הפעילות של רמת הנוגדנים - המוצר שפיתחה קמהדע מכיל מינון אחיד שלהם ורמת פעילות גבוהה של הנוגדנים. לדבריו, בניגוד לפלזמה של מחלימים, שניתנת כפי שהיא, הפלזמה של קמהדע יוצרה כמוצר רפואי לאחר סילוק וירוסים ממנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker