בתיאום עם ההסתדרות: כלל ביטוח תיפרד מ-375 עובדים ומנהלים

חברת הביטוח חתמה עם ועד העובדים על הסכם קיבוצי חדש, שיחסוך לה בממוצע 100 מיליון שקל בשנה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דן קינן

חברת הביטוח כלל וההסתדרות הודיעו היום (שני) על חתימת הסכם קיבוצי חדש עם ועד העובדים של החברה. מצבת כוח האדם תקטן בכ-375 עובדים ומנהלים עד סוף 2021. 

לטענת כלל, משבר הקורונה הביא להקדמה והעמקה של יעדי ההתייעלות של החברה שתוכננו ל-2023. הקיצוץ בכוח האדם ופעולות ההתייעלות הנוספות אמורות לחסוך 100 מיליון שקלים בממוצע לשנה. 

ההסכם, שמתייחס לכ-4,000 עובדי החברה ותוקפו עד סוף 2021, כולל גם עדכוני שכר שיהיו תלויים בביצועים. אם החברה תרוויח פחות מ-100 מיליון שקל ב-2020, התוספת בגין השנים 2021-2020 תהיה 4.5%; תוספת של 6.5% תשולם לעובדים, אם החברה תרוויח עד 300 מיליון שקל; תוספת של 7.5% תשולם, אם החברה תרוויח יותר מ-300 מיליון שקל ב-2020. תוצאות אלו נראות רחוקות כעת, כשבסיכום המחצית הראשונה של השנה החברה נמצאת בהפסד של 500 מיליון שקל. 

עוד כולל ההסכם עדכון של שכר המינימום לעובדי החברה, שמתחיל ב-6,750 שקל לעובדים בוותק של חמש שנים ומעלה, ומגיע ל-9,250 שקל לעובדים בוותק של 30 שנה ומעלה. עוד סוכם על מענק הצטיינות שנתי בסך 2,000 שקל שיוענק לעובדים מהשנה החמישית לעבודתם בחברה. 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דודצילום: עופר וקנין

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח, מסר: "יש לנו אתגר משותף להתאים את הוצאות החברה לעת הנוכחית מחד, ולחזק את כוח האדם האיכותי בחברה מאידך, באופן שיאפשר לנו להמשיך את מגמת הצמיחה של כלל ביטוח ופיננסים ולהשיא ערך לכל בעלי העניין שלה. אני שמח שוועד העובדים גילה אחריות למצבה של החברה, לאתגרים הניצבים בפניה ולצורך לחזק את איתנותה הפיננסית". נוה ציין כי המקומות העיקריים בהן צפויה התייעלות הם בתפעול ובשירות, בין היתר על רקע כניסה של דיגיטציה. 

יו"ר הסתדרות המעו"ף (הסתדרות הפקידים לשעבר), עו"ד גיל בר-טל, הודה לשותפים למשא ומתן. "ההסכם הנוכחי דרש מהצדדים הבנה של המצב הנוכחי במשק, תוך שמירה על זכויות העובדים המסורים של החברה". 

ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח, מירי גרגיר, אמרה: "למרות משבר הקורונה אשר יוצר לנו, בין היתר, מציאות כלכלית מורכבת, אני מברכת על המשא ומתן הפורה והיעיל אשר נוהל בין הצדדים ועל ההישגים עבור העובדים. ועד העובדים, יחד עם הנהלת החברה, פעלו כדי לשמור על שגרת עבודה יציבה ועל הזכויות של העובדים. אני מאחלת לכולם שנחזור במהרה לשגרה ושנה טובה".

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, מסר: "למרות משבר כלכלי חריף ועוצמתי המכה במשק, הצלחנו להגיע להסכם קיבוצי יוצא דופן המתבסס על ערבות הדדית ומבטיח גם את הבטחון התעסוקתי של העובדים ואף מעניק להם את תוספות השכר הגבוהות ביותר בענף הביטוח. אין לי ספק שבאמצעות כוח האדם האיכותי הקיים בחברה, וההסכם הייחודי שנחתם היום, נצליח לצאת מהמשבר לעתיד טוב ובטוח יותר". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker