תרופות, בזק - ועכשיו גם קנאביס: דוד פורר ישקיע 20 מיליון שקל באינטליקנה

קבוצת ניאופרם שבבעלותו הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת הקנאביס, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 140 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד פורר
דוד פוררצילום: אייל טואג

עם הון של יותר מ- 2 מיליארד שקל, דוד פורר - מבעלי השליטה בבזק - נכנס לתחום הקנאביס. קבוצת ניאופרם שבבעלותו הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת הקנאביס אינטליקנה, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 140 מיליון שקל.

הפעילות המשותפת עם אינטליקנה תכלול שיווק ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי, שיסופקו גם על ידי אינטליקנה, באמצעות בית מסחר ובית מרקחת שברשות ניאופרם. בנוסף, יפתחו החברות אפליקציה להזמנות אונליין של קנאביס רפואי ואספקתו ישירות למטופלים.

מניית אינטליקנה

לקבוצת ניאופרם מחזור כולל של 1.7 מיליארד שקל, והיא כוללת מספר חברות בנות העוסקות במחקר, פיתוח, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מגוון מוצרים ושירותים בתחום הבריאות ביותר מ–60 מדינות. לצד תרופות מרשם, החברות של פורר מוכרות מותגים ידועים - בהם מזון התינוקות סימילאק, ליסטרין, אדוויל וצנטרום. פורר גם מייצג בישראל ענקיות בינלאומיות - בהן פייזר, אבוט וג'ונסון אנד ג'ונסון.

כחלק מההסכם, אסיפת בעלי המניות של אינטליקנה תצטרך לאשר הקצאה של 5 מיליון אופציות לניאופרם לתקופה, במחיר ממוצע של ארבעה שקלים למניה (לפי שער ממוצע משוקלל של 30 ימי המסחר שקדמו לחתימת המזכר). אם ההקצאה תאושר, מימוש האופציות יהווה עבור ניאופרם השקעה של 20 מיליון שקל באינטליקנה. תנאי מתלה לעסקה הוא שניאופרם תקבל רישיון להפעלת בית מסחר לצורך פעילות בתחום הקנאביס.

החברות שואפות שהמיזם יוכל למנף את מערך ההפצה של חברת פרומדיקו מקבוצת ניאופרם, ולתרום לניסיון שלה להפעיל בתי מרקחת ובתי מסחר, וכן להאיץ את פיתוח זני הקאנביס של אינלטיקנה.

מי שימונה לתפקיד מנכ"ל השותפות הוא בוריס מירקין, מנהל בכיר עם ניסיון עשיר בשווקים בינלאומיים. במהלך עבודתו המקצועית היה אחראי על מכירות וצוותים בהיקף כ-1 מיליארד דולר במדינות שונות ושימש נשיא של אי.סי.איי טלקום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker