הנפקה בימי קורונה: מגדלי הים התיכון גייסה 150 מיליון שקל בריבית 3%

החברה הציעה למשקיעים אג"ח הנושאות ריבית שקלית קבועה למשך חיים ממוצע של כ-6.5 שנים ■ בשלב המוסדי זכתה החברה לביקושים בסכום של 250 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית דיור מוגן של מגדלי הים התיכוןצילום: גדעון לוין / מגדל

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, השלימה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב. במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים בסכום של כ-250 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-150 מיליון שקל. בעקבות הביקושים, ננעל השלב המוסדי בריבית שנתית שקלית של 3.04%, לעומת ריבית המקסימום במכרז שהסתכמה ב-3.8%.  

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ה') הנושאות ריבית שקלית קבועה למשך חיים ממוצע (מח"מ) של כ-6.5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה ביוני 2029. איגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת מידרוג בדירוג של A2 עם אופק חיובי. התמורה בהנפקה תשמש בין היתר לפדיון מוקדם של אג"ח ג'.

מגדלי הים התיכון היא הבעלים של שבעה נכסי דיור מוגן פעילים: הבית בבת ים, הבית בכפר סבא, הבית בצומת סביון, הבית ברמת השרון, הבית בנורדיה, הבית בירושלים והבית בגני תקוה – בהיקף כולל של כ-1,650 יחידות דיור. בנוסף, החברה מקימה בימים אלה בית דיור מוגן ברחובות; זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בפארק איילון להקמת בית דיור; וחתמה באחרונה על הסכם אופציה לרכישת קרקע בחיפה להקמת בית דיור מוגן ראשון של הרשת באזור הצפון.

מגדלי הים התיכון סיכמה את הרבעון השני של 2020 עם צמיחה בהכנסות ועלייה ברווח הנקי - על אף משבר הקורונה. בשורה העליונה הציגה הרשת גידול של כ-8% בהכנסות ל-50.3 מיליון שקל, בין היתר לאור גידול בדמי אחזקה מדיירים בגין התקדמות אכלוס הבית בגני תקוה וירושלים. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון גידול ברווח המיוחס לבעלי המניות לכ-9 מיליון שקל. נכון לסוף יוני, לחברה מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסיים לזמן קצר בסך של כ-473 מיליון שקל.

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "יצאנו לשלב המוסדי ביום מורכב שכלל ירידות חדות בשווקים, ולמרות זאת השלמנו שלב זה בהצלחה, דבר הממחיש את הסולידיות והיציבות של ענף הדיור המוגן בכלל. נכנסו למשבר הקורונה עם נזילות ואיתנות פיננסית גבוהה, ואנו ממשיכים בימים אלו בהתאם לתוכנית העסקית להרחבת פעילותינו".

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולצידם קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום, אקסלנס חיתום, אייפקס הנפקות, מנורה חיתום ולאומי פרטנרס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker