המוסדיים לישראכרט: גבשו מחדש את תהליך איתור הדירקטורים בחברה

הפנייה, שהגיעה מטעם אנטרופי, באה בהמשך לדיווח של ישראכרט השבוע, שבו קראה לבעלי מניות החברה להציע מועמדים מטעמם לדירקטוריון

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל ישראכרט, רון וקסלר
מנכ"ל ישראכרט, רון וקסלרצילום: סיון פרג'

חברת אנטרופי, המייעצת לגופים מוסדיים כיצד להצביע בעסקות שונות, קיבלה השבוע פנייה מכמה בעלי מניות מוסדיים ופרטיים בחברת כרטיסי האשראי ישראכרט, שהופרדה השנה מבנק הפועלים. בעלי המניות של ישראכרט לא מרוצים מהדיווח של החברה אודות הליך בחירת דירקטורים המתנהל בה.

בעלי המניות הגדולים של ישראכרט הם הפניקס, מגדל, כלל, מור בית השקעות, פסגות, אבי באום ועוד.

ישראכרט, המנוהלת על ידי רון וקסלר, נסחרת לפי שווי שוק של כ-1.8 מיליארד שקל, ומנייתה איבדה כ-30% מאז שהונפקה בבורסה באפריל 2019, במסגרת הצעת מכר גדולה שביצע בנק הפועלים.

בעקבות כך שלח מתי אהרון, מנכ"ל אנטרופי ממשל תאגידי, מכתב לישראכרט, שבו בקשה לגיבוש מיידי של תהליך איתור חדש למינוי דירקטורים בחברה. "בהמשך לפנייתם של כמה בעלי מניות וגופים מוסדיים לאנטרופי ממשל תאגידי, אנו פונים אליכם בקשר לתהליך מינוי דירקטורים בחברה, וזאת גם בהמשך לדיווח החברה מ-1 בספטמבר בדבר הודעה מקדימה לאסיפה כללית שנתית שעניינה בין היתר מינוי דירקטורים", כתבה אנטרופי לישראכרט.

ישראכרט

עוד נכתב כי "בעלי המניות המוסדיים מבקשים להודיע לדירקטוריון החברה כי ההודעה המקדימה מעלה שאלות ומעוררת ספקות ביחס לתהליך המתואר בהודעה המקדימה ולעבודת ועדת האיתור. משכך, בעלי מניות מוסדיים מבקשים מדירקטוריון החברה לפעול באופן מיידי לגיבוש של תהליך איתור חדש למינוי סדור, שקוף ובלתי תלוי של דירקטורים בחברה".

באנטרופי מציינים עוד כי "בעלי המניות המוסדיים סבורים כי מכיוון החברה ללא גרעין שליטה, וכדי להבטיח תהליך אובייקטיבי, על דירקטוריון החברה לנהל את התהליך מראשיתו בשיתוף עם נציגי בעלי המניות המוסדיים, תוך דגש על כללי ממשל תאגידי נאות ואפקטיבי ובראיית מינויים בלתי תלויים ולטובת קידום עניינה העסקיים של החברה".

עוד נכתב כי "בהתאם לאמור בהודעה המקדימה, אנו מודעים לכך שהחברה מתעתדת לזמן אסיפה שנתית, שלהבנתנו תקיים לקראת סוף השנה הנוכחית, ובה יתקיים דיון במינויים של דירקטורים בחברה. אנו סבורים שבנסיבות שתיארנו, טובת החברה ובעלי מניותיה מחייבות שינוי במתווה המוצע וגיבוש של תהליך שקוף וענייני, שיבטיח מחד גיסא תהליך סדור מקצועי, ומאידך גיסא את קיומה של האסיפה במועדה הצפוי וללא דחיה. אתם מבקשים להעביר את עמדתכם תוך שלושה ימים".

פנייה זו של אנטרופי באה בהמשך לדיווח של ישראכרט השבוע, שבו קראה לבעלי מניות החברה להציע מועמדים מטעמם לדירקטוריון ישראכרט. זאת, לאחר שוועדת הדירקטוריון בחברה בחרה מועמדים משלה.

הוועדה של חברי הדירקטוריון כוללת דח"צים בחברה, והיא מונתה כבר בפברואר השנה. הוועדה כבר קיימה במהלך מארס-מאי פגישות עם מועמדים פוטנציאליים לתפקיד.

באחרונה התפטר מהוועדה היו"ר, אייל דשא, שקודם לכן היה מעורב בבחירת מועמדים. דשא, ששכרו אושר באחרונה, יתמודד לדירקטור בחברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker