שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת סייברוואן, שפיתחה מערכת המספקת פתרון לבעיית היסח הדעת בנהיגה כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי, הודיעה היום (חמישי) כי חתמה על הסכם מסחרי ראשון עם קבוצת מילניום, בהיקף של חצי מיליון שקל. בעקבות ההודעה זינקה המניה בבורסה ב-24%, ושוויה של החברה טיפס ל-160 מיליון שקל, לאחר עליה של 8% מתחילת החודש.

לפי ההסכם, תידרש סייברוואן להתקין 250 מערכות במשאיות של קבוצת מילניום, שמפעילה מוסכים מורשים למותגי משאיות דאף, מאן ומרצדס. במסגרת ההסכם נקבע כי הקבוצה תפעל כמתקין בלעדי של מערכות סייברוואן בתחום המשאיות וכמפיץ בלעדי שלה בענף. עד כה ביצעה סייברוואן מספר פיילוטים בחברות וארגונים גדולים, בהם צה"ל, רכבת ישראל, חברת החשמל, תנובה, צ'מפיון מוטורס, פרונרי ישראל וחברת R&B.

על פי מחקרים, העלות השנתית של תאונות דרכים בארה"ב בלבד מסתכמת ב-300 מיליארד דולר, ו-25% מהתאונות קשורות לשימוש במכשיר הנייד בזמן נהיגה.   הרגולטור דן באפשרות לקידום חקיקה שתחייב התקנת מערכות למניעת שימוש בנייד בזמן נהיגה.אם אכן חקיקה זו תתקבל, סייברוואן עשויה ליהנות מעלייה משמעותית במכירות. הטכנולוגיה שלה מונעת היסח הדעת על ידי מניעת גישה ליישומים שונים במכשיר ומייצרת סביבת נהיגה שקטה ובטוחה, ואינה מצריכה שיתוף פעולה של הנהג.

אורי גלבוע, מנכ"ל סייברוואן, מסר: "אני מאמין כי בשבועות הקרובים נראה חברות גדולות נוספות שילכו בעקבותיה של מילניום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker