ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

משבר הקורונה הדגיש עבור רבים שנפלטו ממקומות העבודה את החשיבות של חיסכון, ועל רקע זה הודיע היום (ד') בנק דיסקונט כי יציע שירות חדש, ראשון מסוגו בישראל, של חיסכון אוטומטי. השירות יפעל בזכות שיתוף הפעולה של הבנק עם חברת הפינטק הישראלית Personetics.

החברה תנתח באמצעות שימוש בבינה מלאכותית באופן יומיומי את ההתנהלות הפיננסית של הלקוח שיצטרף לשירות, ותזהה על סמך התנועות בחשבון ותנועות עתידיות את סכומי הכסף הפנויים, ותעביר אותם ישירות לחיסכון. החיסכון הוא לשנתיים, בריבית כמעט אפסית (0.02%) כשהמטרה היא בעיקר לעודד את החיסכון גם למי שיש כסף פנוי לא רב, וגם הסכומים מוגבלים ל-500 שקל בשבוע ועד 2,000 שקל בחודש.

לדברי אריק פרישמן, סמנכ"ל בבנק וראש חטיבת דיגיטל ודאטה בדיסקונט: "הקורונה, שחידדה עד כמה חשוב לחסוך לעת משבר, היוותה תמריץ להקדמת השקת השירות, שיאפשר גם ללקוחות שלא טורחים לחסוך באופן אקטיבי 'לשים בצד' סכומי כסף קטנים שיצטברו לסכום גדול, מבלי שזה ישפיע על התנהלותם השוטפת".

תוכניות דומות שמעודדות חיסכון אוטומטי כבר קיימות בבנק דיסקונט, שם ללקוחות המועדון 'מפתח דיסקונט' - בהן חיסכון של ההפרש כתוצאה מעיגול החיוב באשראי כלפי מעלה, וגם חיסכון של ההפרש בין סכום שנקבע מראש לבין הסכום שהוצא בכרטיס האשראי באותו חודש. גם בפפר, הבנק הדיגיטלי של לאומי, השיקו באחרונה תוכניות חיסכון הכוללות מסלולים אוטומטיים, כמו עיגול הוצאות בכרטיסי האשראי או השלמה לסכום חיוב בכרטיס האשראי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker