ג'נריישן קפיטל גייסה כ-145 מיליון שקל בהנפקת מניות – ומתקרבת למדד ת"א 125

במכרז המוסדי נרשמו ביקושים בסך 242 מיליון שקל ■ מחיר המניה נקבע על 91 אגורות, בדומה למחיר המניה בבורסה ביום המכרז המוסדי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ערן אזרן

קרן התשתיות והאנרגיה, ג'נריישן קפיטל, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת מניות. במכרז נרשמו ביקושים בסך של כ-242 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-145 מיליון שקל. מחיר המניה נקבע על 91 אגורות, בדומה למחיר המניה בבורסה ביום המכרז המוסדי, וגבוה בכ-13% ממחיר המניה לפני כחודש. 

מחיר זה משקף לקרן שווי של כמיליארד שקל "אחרי הכסף", המקרב את הקרן לאפשרות של הצטרפות למדד ת"א 125.

ביום שני, כחלק מדיווח הקרן על בחינה אפשרית של ביצוע גיוס הון, עידכנה הקרן כי היא מצויה בשלבים מתקדמים של משר ומתן עם תאגיד בנקאי לקבלת מסגרת אשראי בהיקף של עד 100 מיליון שקלים לצרכי הון חוזר. ההלוואה תובטח בשעבוד על מניות בון תור שמוחזקת על ידי ג'נריישן בשיעור של כ-49%.

ג'נריישן פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020: הכנסות הקרן הסתכמו ברבעון השני בכ-40.5 מיליון שקל, לעומת 15 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019 - גידול של 260%. עיקר ההכנסות נובע מהגידול נטו בשווי הוגן של החברות המוחזקות, ובעיקר מיוחסות לאחזקות בסולגרין, בון תור ורפק אנרגיה.

הרווח של ג'נריישן לפני מס ברבעון השני הסתכם בכ-35.1 מיליון שקל, לעומת 12 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ברבעון בכ-27 מיליון שקל, לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. נכון לסוף יוני, הונה העצמי של החברה הסתכם בכ-946 מיליון שקל, בהשוואה להון עצמי של כ-385.9 מיליון שקל בסוף יוני 2019.

ארז בלשה, מנכ"ל ג'נריישן קפיטל, אמר כי "הגיוס הוא כחלק מההיערכות למימוש עסקות אסטרטגיות להרחבת פעילות האנרגיה והמים של הקרן. עסקות אלה, שבכוונתנו להשלים בקרוב, הן בהמשך לשורה של השקעות איכותיות וסינרגטיות לתחומי פעילות הקרן שביצענו מתחילת השנה, כשאנו רואים פוטנציאל השבחה מהותי בכל אחת מהפעילויות".

ההנפקה בוצעה בהובלת חברת החיתום פועלים איביאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker