רא"מ: קבלן בינלאומי התחייב להגיש הצעה במכרז להקמת מתקן האנרגיה בדרום

רותם אנרגיה מחצבים פועלת להקמת מתקן להפקת אנרגיה באמצעות פצלי שמן ■ הקבלן יידרש להשתתף בחלק מההון העצמי לפרויקט

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פסולת פלסטיק בחוף זיקיםצילום: AMIR COHEN/רויטרס
ערן אזרן

רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ), הפועלת להקמת מתקן להפקת אנרגיה בדרום באמצעות פצלי שמן, חתמה על מזכר הבנות ראשוני עם קבלן בינלאומי (שמו לא נמסר). במזכר התחייב הקבלן להגיש הצעה מקדמית (Preliminary Offer) להקמת מתקן האנרגיה וביצוע העבודות, כחלק מהליך תחרותי שתקיים רא"מ. הקבלן אף התחייב להשתתף בחלק מההון העצמי שיידרש להקמת המתקן.

"הקבלן הבינלאומי, המנהל את עסקיו במזה"ת מדובאי, מתמחה בתכנון, רכש וביצוע של פרויקטים מורכבים, בעל ניסיון רב ומוניטין בינלאומי. שותפות רא"מ רואה בהתחייבות שניתנה מצד הקבלן הבינלאומי הבעת אמון בפרויקט, בתוכנית העסקית של השותפות ובטכנולוגיית הפירוליזה להשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק", נמסר מרא"מ. ככל הידוע, מדובר על קבלן סיני.

רא"מ מעוניינת לחתום על מזכרים דומים עם קבלנים פוטנציאליים נוספים. בשותפות ציינו שבמסגרת ההליך התחרותי יידרש הקבלן להציג את העלות הכוללת לעבודות ולוחות הזמנים. "בנוסף, הצעתו תתייחס לאופן מימון הפרויקט, לרבות חיבור עם מוסדות פיננסיים. מרכיב נוסף ומהותי יהיה התחייבות של הקבלן לכלול בהצעתו השתתפות בהון העצמי שרא"מ תידרש להעמיד במועד הסגירה הפיננסית ובהתאם להסכם המימון בשיעור שלא יפחת מ-10%".

רא"מ, אותה מנהל ג'אק סבג, היא שותפות אנרגיה בשליטת נורת'ווד אקספלוריישן, שבבעלות משפחת קסלה. השותפות נסחרת לפי שווי של כ-25 מיליון שקל בלבד. רא"מ מקדמת פרויקט הפקת אנרגיה מפצלי שמן במישור רותם. לפי התוכנית, השותפות מתכוונת לכרות בשנה 900 אלף טונה פצלי שמן או לרכוש אותם מגורם שלישי, ולהעשירם בכ-200 אלף טונה של פסולת פלסטיק עירונית. התהליך אמור להפיק 1.5 מיליון חביות נפט בשנה, ו-64 מגה-וואט (MW) של חשמל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker