הטיסות עוד לא חזרו - אך מגדל כבר מבטיחה לסוכנים חופשה בדובאי

סוכני הביטוח הם אחד מצינורות הגיוס העיקריים של חברות הביטוח, ומגדל מעדיפה לא לשווק ישירות למבוטחים, אלא רק דרך סוכני ביטוח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דובאי בערב
דובאי בערבצילום: Bloomberg

רק שלשום הגיעה לדובאי משלחת ישראלית ראשונה - וחברת הביטוח מגדל כבר מבטיחה לסוכני ביטוח שיעמדו ביעדי גיוס הון שהיא הציבה לסוף השנה טיסה לדובאי על חשבונה.

סוכני הביטוח הם אחד מצינורות הגיוס העיקריים של חברות הביטוח, ומגדל מעדיפה לא לשווק ישירות למבוטחים, אלא רק דרך סוכני ביטוח. הסוכנים נפגשים עם לקוחות ומייעצים להם היכן להשקיע את כספי החיסכון הפנסיוני. כדי שסוכן ביטוח יעדיף חברה מסוימת על פני המתחרה שלה, מציעות חברות הביטוח עמלות שמנות לסוכנים.

מניית מגדל

העמלות שמציעות חברות הביטוח לסוכנים נחלקות לשני מרכיבים עיקריים: הראשון הוא שיעור מדמי הניהול שמשלם החוסך - ככל שדמי הניהול של המבוטח גבוהים יותר, כך סוכן הביטוח מתוגמל יותר בידי קרנות הפנסיה. פעמים רבות, כשסוכן ביטוח מוכר פוליסות בדמי ניהול נמוכים, הוא לא יקבל תגמול על עבודתו.

הרכיב השני הוא עמלת היקף. כלומר, על כל גיוס בסכום מסוים שנקבע מראש, סוכן הביטוח מקבל עמלה חד־פעמית. לעמלת ההיקף יש תנאי נוסף: על החוסך להישאר בחברת הביטוח או בית ההשקעות במשך פרק זמן מסוים. לפי מקורות בשוק, משך הזמן הנדרש כדי ליהנות מעמלת ההיקף הוא כשנתיים.

ברשות שוק ההון לא אוהבים את אופן תגמול של סוכני הביטוח וטענו, ובצדק, כי קשירת התגמול לגובה דמי הניהול - והפיתויים שמציעה עמלת ההיקף - עשויים להביא את סוכני הביטוח לפעול שלא לטובת הלקוח.

ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פועלים להחלת מתווה שיחייב את סוכני הביטוח באובייקטיביות, כך שלא יבחרו את הפוליסה לחוסך לפי יעד הטיסה המועדף עליהם. עד שזה יקרה, סוכני הביטוח כנראה ימשיכו לטוס על חשבוננו ליעדים אקזוטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker