אברהם ביגר זכה בהצבעת אמון של המוסדיים: כל מועמדיו נבחרו לדירקטוריון פז

ניצחונו של ביגר אינו שלם: הראל לוקר ,שעשוי להתמודד על תפקיד היו"ר, נבחר כדירקטור רגיל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אברהם ביגר, יו"ר פז
אברהם ביגר, יו"ר פזצילום: אייל טואג

אברהם ביגר, יו"ר דירקטוריון פז, חיזק את מעמדו בדירקטוריון החברה. שלושת הדירקטורים הבלתי תלויים המזוהים עם ביגר - אריק שור, רו"ח רויטל אבירם ופרופ' מנחם ברנר - נבחרו באספת בעלי המניות של החברה שהתקיימה אחרי הצהריים.

מניית חברת פז נפט

שלושת הדירקטורים משמשים למעשה בסיס התמיכה העיקרי של ביגר בדירקטוריון החברה. בחירתו  של אחד הדירקטורים המזוהים עם ביגר, פרופ' ברנר, עמדה בסכנה לאחר שחברת הייעוץ אנטרופי המליצה לבחור בפאר נדיר - לשעבר מנכ"ל עזריאלי קניונים שהיה מועמד של אחד המשקיעים המוסדיים.

הראל לוקרצילום: עופר וקנין

בחירתו של נדיר היתה מסכנת את הרוב של ביגר בדירקטוריון החברה, ומקשה עליו להעביר החלטות שנויות במחלוקת כמו מכירת בית הזיקוק באשדוד. ביגר מתמודד בדירקטוריון עם אופוזיציה הכוללת את שלושת הדירקטורים החיצוניים: מאירה גיט, עמי שפרן ועודד גילת.

נצחונו של ביגר באספת בעלי המניות של פז אינו שלם, משום שהראל לוקר, המכהן כיום כיו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, נבחר לדירקטור רגיל - והועדף על פני יואב שלוש, לשעבר מנכ"ל חברת סאייטקס. דירקטורים רגילים בפז הם מועמדים פוטנציאליים לכהונת היו"ר, כפי שקרה לביגר עצמו ב-2019. לוקר נחשב מועמד להחליף את ביגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker