אינרום לביהמ"ש: ההסכם לרכישת פזקר מחברת פז - תקף

אינרום פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתביעה למתן סעד הצהרתי, לפיו ההסכם למכירת מניותיה של חברת פזקר, בבעלותה המלאה של פז, התגבש לכדי הסכם מחייב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ניר שטרן, מנכ"ל פז
ניר שטרן, מנכ"ל פזצילום: עופר וקנין

חברת אינרום תנסה לכפות על חברת פז למכור לה את חברת פזקר. אינרום פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתביעה למתן סעד הצהרתי, לפיו ההסכם למכירת מניותיה של חברת פזקר שבבעלותה המלאה של פז התגבש לכדי הסכם מחייב. אינרום מבקשת גם מבית המשפט צווי מניעה זמניים שיאסרו על פז למכור את מניותיה לגורמים אחרים או לעשות פעולות אחרות שישנו את מבנה ההון בפזקר.

פז, שמנוהלת על ידי ניר שטרן, ציינה שהיא לומדת את פרטי התביעה והבקשה ולהערכתה הסיכויים שתתקבל נמוכים מ-50%. פז ואינרום חתמו בסוף ינואר 2020 על מזכר הבנות למכירת הבעלות המלאה בחברת פזקר תמורת 135 מיליון שקל, ובסוף אפריל 2020 פז דיווחה שהיא ממשיכה במו"מ עם חברת אינרום על השלמת הסכם רכישה מפורט. אולם בסוף יולי 2020 הודיעה פז שלא הגיעה להסכמות בנוגע לעסקה. תוקפו של מזכר ההבנות פקע, והמו"מ בין הצדדים הופסק.

אינרום, שמנוהלת על ידי נעם שצ'לקה, ציינה בדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2020 שפנתה לפז וביקשה כי תחזור בה מהודעתה החד צדדית משום שהמו"מ הממושך שהתקיים בין הצדדים התגבש להסכם מחייב במחיר של 135 מיליון שקל - כפי שאושר על ידי שני הדירקטוריונים של החברה. ואולם, פז סירבה לחזור בה מהודעת הביטול.

פזקר מייצרת, משווקת ומייצאת מוצרי איטום ובידוד לענף הבנייה כמו יריעות ביטומניות לאיטום גגות, חניונים ותשתיות ומשחות ביטומניות פוליאוריתניות, משחות אקריליות ונוזלי איטום. פזקר, שמחזיקה במפעל באלון תבור,  עוסקת גם בייצור ובשיווק של מוצרים לתשתית תחבורתית כמו ביטומנים שמיועדים לקבלני תשתיות ולמפעלי אספלט לסלילת כבישים חדשים ולחידוש כבישים קיימים.

החברה פועלת ב-60% מכושר הייצור שלה, שנאמד ב-140 אלף טונה לשנה. החברה מרוויחה 4-3 מיליון שקל לשנה במחזור של 200 מיליון שקל, אך רווחיותה צפויה להשתפר כתוצאה מהמעבר לייצור באמצעות גז טבעי במחצית 2020. פזקר, שמעסיקה 80 עובדים, מחזיקה בשטח של 52 דונם באזור התעשייה אלון תבור ששוויו הוערך ב-43 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker