חרף המשבר: הרווח הנקי של אלקו ברבעון צמח ב-20% ל-54 מיליון שקל

אתמול דיווחה החברה הבת, אלקטרה מוצרי צריכה, על השלמת העסקה למכירת אחזקותיה בגולן טלקום תמורת כ-574 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייקי זלקינד (מימין) ודני זלקינד

קבוצת אלקו, שבשליטת דני ומייקי זלקינד, פירסמה היום (ה') את הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2020. ההכנסות עלו ברבעון ב-7.5% ל-2.68 מיליארד שקל, לעומת כ-2.49 מיליארד שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הקבוצה סיימה את הרבעון עם גידול של 18.4% ברווח הנקי לכ-54 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לכ-46 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019.

ברבעון השני תרמו החברות הבנות הציבוריות כ-123 מיליון שקל לרווחי אלקו: אלקטרה בע"מ סיימה את הרבעון עם הכנסות של כ-1.8 מיליארד שקל, ותרמה רווח של כ-47 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. אלקטרה נדל"ן רשמה ברבעון הכנסות של כ-39 מיליון שקל, ותרמה רווח של כ-29 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מניית אלקו

אלקטרה מוצרי צריכה רשמה ברבעון הכנסות של כ-744.6 מיליון שקל, ותרמה רווח של כ-35 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. סופרגז אנרגיה, שהונפקה בחודש יוני 2020, רשמה ברבעון הכנסות של כ-120 מיליון שקל, ותרמה רווח של כ-12 מיליון שקל.

את המחצית הראשונה של 2020 סיימה אלקו עם גידול של כ-25% ברווח הנקי ל-110 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לכ-80 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווחים העלו את הונה העצמי של הקבוצה, נכון לסוף יוני, לכ-1.5 מיליארד שקל (מיוחס לבעלי המניות).

ממאזנה המאוחד של אלקו עולה, כי לקבוצה יתרת מזומנים והשקעות לזמן קצר של כ-1.33 מיליארד שקל. סך החוב הפיננסי נטו (סולו – ללא החברות הבנות), הסתכם בסוף יוני בכ-436 מיליון שקל בלבד.

אתמול דיווחה חברת הבת, אלקטרה מוצרי צריכה, על השלמת העסקה למכירת גולן טלקום לחברת סלקום תמורת כ-648 מיליון שקל.  בהתאם לשיעור אחזקתה בגולן (90.01%) ובניכוי אופציות לעובדים בגולן, חלקה של אלקטרה צריכה בתמורה עומד על כ-574 מיליון שקל והיא צפויה לרשום ברבעון השלישי לשנת 2020 רווח הון לפני מס בגין השלמת העסקה בסך של כ-230 מיליון שקל.  מאז רכישת גולן טלקום באפריל 2017, רשמה אלקטרה מוצרי צריכה רווחים מצטברים – כולל חלקה ברווחי גולן ורווח ההון האמור - בהיקף של כחצי מיליארד שקל בגין גולן טלקום.

פרויקט של אלקו בארה"ב

אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו, ציין: "ברבעון השני השלמנו מהלך משמעותי של הנפקה ראשונה בבורסה של מניות חברת סופרגז, אותה רכשנו בחודש נובמבר 2019, ושהפכה מאז לזרוע רביעית ומשמעותית בפעילותה העסקית של קבוצת אלקו. במחצית הראשונה של השנה המשיכה אלקטרה בע"מ להציג שיפור בפרמטרים התפעוליים המשמעותיים שלה, לצד המשך העלייה גם בצבר העבודות, שמסתכם ביותר מ-14 מיליארד שקל. בנוסף, במהלך הרבעון השני החלה אלקטרה בהפעלת מתקן האגירה השאובה בגלבוע, אותו היא יזמה והקימה.

"אלקטרה מוצרי צריכה הציגה במחצית הראשונה שיפור משמעותי בתוצאותיה, וזאת כהמשך ישיר לאסטרטגיית החברה הכוללת, בין היתר, את העמקת הפעילות בתחום מיזוג האוויר, הרחבת ערוצי המכירה של מוצרים מיובאים, חיזוק אתר האינטרנט של חטיבת הקמעונאות וייעול רצפת המכירה  בחטיבה זו.

"בנוסף, אתמול דיווחה החברה על השלמת העסקה למכירת גולן טלקום תמורת כ-574 מיליון שקל חלק החברה. התמורה בעסקה משקפת לאלקטרה מוצרי צריכה תשואה של למעלה מ-800% על ההון שהשקיעה ברכישת החברה, ורווחים מצטברים בסך למעלה מחצי מיליארד שקל.  אלקטרה נדל"ן סיכמה את התקופה עם המשך גידול ב-NOI מפעילות מקבצי הדיור בארה"ב ועם עלייה ברווח הנקי, והיא ממשיכה להעמיק את פעילותה בשווקים בהם היא פועלת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker