מיכאל רוכוורגר

פרופ' סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל לשעבר, עשוי לחזור בקרוב למערכת הבנקאות הישראלית - ואולי אף לחזור להתגורר בישראל. פישר מתמודד על תפקיד דירקטור רגיל בבנק הפועלים - כך לפי הפרסומים של הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה.

פישר שימש בעבר סגן יו"ר הבנק המרכזי בארה"ב, משנה למנכ"ל קרן המטבע הבינלאומית וסגן יו"ר סיטיגרופ. לפני כמה חודשים נפטרה אשתו, רודה פישר, לאחר מחלה ממושכת.

כשכיהן כנגיד בנק ישראל (2013-2005), נטל פישר חלק פעיל בהדחתו של דני דנקנר מתפקיד יו"ר הפועלים, במסגרת המאבק שניהל מול בעלת השליטה בהפועלים דאז, שרי אריסון.

הפועלים, המנוהל על ידי דב קוטלר, נהפך לפני כשנתיים לבנק ללא גרעין שליטה, לאחר שאריסון לא מצאה רוכש אסטרטגי למניות הפועלים, והחלה לממש את החזקתה בבנק בשוק ההון, כשמכרה חבילה ראשונה של מניות תמורת כ-1.42 מיליארד שקל, ונותרה עם החזקה של 15.8%.

בנק הפועלים

באחרונה נפטר יו"ר דירקטוריון הפועלים עודד ערן, לאחר שנאבק במחלה קשה. ערן הוחלף על ידי ראובן קרופיק, המשמש דירקטור בבנק מזה כ-4 שנים.

פישר מתמודד על תפקיד דירקטור רגיל בבנק, מול ישראל טראו, לשעבר מנכ"ל בנק אגוד ומנכ"ל בנק אוצר החייל, ואליהו קצב. מתוך 3 המתמודדים ייבחרו בקטגוריה זו 2 דירקטורים.

בקטגוריה של דירקטורים חיצוניים מתמודדים רונית אברמזון רוקח, אירה סובל ורו"ח פריג' עיסאווי. אברמזון רוקח משמשת כיום דירקטורית חיצונית בהפועלים ויו"ר ועדת הביקורת, וכן חברה בוועדות הדירקטוריון: ועדת תגמול, ועדה לניהול ובקרת סיכונים וועדת ממשל תאגידי. סובל התמודדה בעבר על תפקיד דירקטורית בלאומי. 

בוועדה לבחירת דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה, שבראשות השופט בדימוס משה גל, יש מקום לנציגים מהדירקטוריון של הבנק עצמו. בהקשר זה מציינים בבנק ישראל כי "בשל מינויו כיו"ר דירקטוריון הבנק, הסתיימה כהונתו של ראובן קרופיק כחבר הוועדה בשלבי עבודתה המוקדמים, וחבר הוועדה דוד אבנר התפטר בישיבה האחרונה, בשל טענות שהעלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker