ערן אזרן

קבוצת הנדל"ן ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, במו"מ לרכישת רשת המלונות טמרס (Tamares) של פויו זבלודוביץ' במאות מיליוני שקלים. ישראל קנדה נמצאת בשלב בדיקות הנאותות, ובדיווח לבורסה מסרה כי "טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים, ואין ביכולתה להעריך את סיכויי הצלחת המו"מ". מניית ישראל קנדה עולה בבורסה ב-4%.

רשת מלונות טמרס החלה את פעילותה בישראל ב-2006. הרשת מונה חמישה בתי מלון - דניאל הרצליה, דניאל ים המלח, ווסט תל אביב, ווסט נתניה ו-ווסט אשדוד – הכוללים כ-1,000 חדרים. חלק מהמלונות נמצאים בבעלותה של טמרס, וחלקם מתופעלים על ידה. מנהלת הרשת היא ענת סטריק-דהאן, לשעבר סמנכ"לית שיווק ומכירות ברשת מלונות פתאל, ומי שמכהנת גם כיו"ר ועדת השיווק של התאחדות המלונות.

ישראל קנדה

זבלודוביץ', מעשירי יהודי בריטניה, הוא מיליארדר יהודי-פיני, שמרכז עסקיו בלונדון. הוא מוכר בארץ גם כבנו של מייסד סולתם, שלמה זבלודוביץ', ממנו ירש את הונו. זבלודוביץ' פועל בישראל בין השאר באמצעות חברת ההשקעות טמרס (Tamares Group), שעוסקת בנדל"ן, פיננסים, תקשורת וטכנולוגיות; ובנוסף בעבר היו לו אחזקות בכנפיים ששולטת באל על, אותן מכר ב-2019. זבלודוביץ' נחשב מקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וככל הידוע מחזיק גם וילה בקיסריה.

קבוצת טמרס, שבאמצעותה זבלודוביץ' מבצע השקעות, מחזיקה גם ברובע משרדים בטיימס סקוור בניו יורק, בשטחי מסחר ומשרדים בוושינגטון, בבתי מלון-קזינו בדאון טאון לאס וגאס ובנדל"ן בגרמניה. הונו מוערך ב-2 מיליארד דולר. זבלודוביץ, שהוא גם אספן אומנות, עומד בראש בייקום - פורום של יהודי בריטניה התומך בישראל.

מלון ווסט לגון נתניה
מלון ווסט לגון נתניהצילום: לאון שושן

ענף בתי המלון נמצאת כעת במשבר בעקבות מגפת הקורונה, שכמעט ועצרה את התיירות העולמית. לכן, התקופה הנוכחית מייצרת כר נוח לישראל קנדה להשלים את העסקה במחיר טוב. ישראל קנדה פועלת כבר היום בתחום המלונאות באמצעות רשת PLAY, שהוקמה בפברואר 2019. זרוע המלונאות מוחזקת בשותפות בין ישראל קנדה (75%), המנכ"ל של הרשת ראובן אלקס, שכיהן בעבר כמנכ"ל פתאל ישראל (20%) ועופר פלדמן, לשעבר מנכ"ל משותף בישראל קנדה (5%).

המלון הראשון של PLAY הוקם במגדלי מידטאון בתל אביב של ישראל קנדה. בנוסף, הרשת השכירה את מלון גלי כנרת ל-25 שנים, וצפויה להתחיל בהפעלתו בקרוב, לאחר שעבר שיפוץ משמעותי. בשנה שעבר חתמה הרשת על הסכם שכירות וניהול ארוך טווח למלון סוליי באילת. בנוסף, היא מפעילה את מלון הרלינגטון באשקלון (הולידיי אין לשעבר) ואת מלון לייק האוס בטבריה. בסך הכל, לזרוע המלונות של ישראל קנדה יש כ-800 חדרי מלון בתכנון ופיתוח.

ישראל קנדה עוסקת בהקמת פרויקטי נדל"ן וניהול קבוצות רכישה. החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-1.1 מיליארד שקל. לרוזן וטוכמאייר יש תיאבון גדול לעסקים חדשים; באחרונה השלימה ישראל קנדה את רכישת מנרב פרויקטים מקבוצת מנרב של אברהם קוזניצקי בכ-560 מיליון שקל. באחרונה החברה גם רכשה את מתחם שערי צדק הישן בירושלים ב-512 מיליון שקל, והיא מייעדת אותו לפרויקט מגורים גדול; ואף בחנה רכישת קרקעות מיצחק תשובה במתחם בבלי בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום