אלי רוזנברג מתחייב לרכוש שני שלישים מההנפקה הצפויה של אל על

במכתב למשרד האוצר ולרשות החברות הממשלתיות, הביע רוזנברג את כוונתו לרכוש מניות אל על בסכום מינימלי של 101 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של אל על ממריא מנתב"ג
מטוס של אל על ממריא מנתב"גצילום: סיון פרג'
יורם גביזון

אלי רוזנברג, אחד משלושה משקיעים שהביעו עניין ברכישת אחזקה מהותית באל על, שלח מכתב לקרן טרנר אייל, מנכ"לית משרד האוצר, ומנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט, שבו הוא מודיע שבכוונתו לרכוש מניות בסך 101 מיליון דולר לפחות - כחלק מההנפקה שחברת אל על מתכננת לבצע עד סוף אוגוסט.  

הנפקה זו אמורה להתבצע על פי המחיר הממוצע של מניית אל על במאי 2020, כלומר 67.1 אגורות. רוזנברג מעלה בכך את הסכום שהוא מתכוון להשקיע בחברה, לאחר שהציע בתחילת יולי לדירקטוריון אל על להזרים לחברה 75 מיליון דולר בתמורה להקצאה של 44.99% ממניותיה.

רוזנברג נותן בכך רשת ביטחון להנפקה ומספק למעשה חיתום לשני שליש מהיקפה. רוזנברג היה הראשון שהביע עניין ברכישת השליטה בחברת אל על והיחיד עד כה שקיבל היתר שליטה מרשות החברות הממשלתיות.

אלי רוזנברג
אלי רוזנברגצילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ

רוזנברג ששלח את מכתבו באמצעות עורך הדין עדי זלצמן ממשרד שבלת ושות', מזכיר שמשרד האוצר דורש מאל על לבצע הנפקה לציבור של 150 מיליון דולר, שבמסגרתה התחייב משרד האוצר לרכוש את כל המניות שלא יירכשו על ידי הציבור.

האוצר דרש שאל על תבצע את ההנפקה עד 30 באוגוסט כתנאי למתווה המשולב לסיוע, שכולל גם ערבות מדינה של 75% להלוואה של 250 מיליון דולר שאל על מקווה לקבל מאחד הבנקים. עד כה התקשתה החברה לקבל את הסכמת אחד מהבנקים לנתינת ההלוואה. 

רוזנברג מביע במכתבו את התקווה שהליך ההנפקה לציבור יבוצע במועד שנקבע ובאופן שקוף והוגן, ושלא יוערמו קשיים נוספים נגד השתתפותו בהליך זה. עוד כותב רוזנברג שהוא בטוח שמיד לאחר ההנפקה לציבור הוא יהפוך לבעל השליטה באל על.

מניית אל על

רוזנברג הביע את ביטחונו שההצעות והרצון הטוב של ממשלת ישראל לסייע לאל על לא ישתנו עם החלפת בעלי השליטה בחברה. רוזנברג רומז בכך שגורמים פוליטיים מסייעים לשימור שליטתה של חברת כנפיים, שבשליטת תמי מוזס בורוביץ, בחברת אל על באמצעות אחזקתה ב-38% ממניות חברת התעופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker