יורם גביזון

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה למוסדיים להצביע בעד חידוש כהונתו של אריק שור כדירקטור בלתי תלוי בחברת פז, לתקופה נוספת של שלוש שנים – ולהתנגד למינויו של נדב שחר, לשעבר מנכ"ל חיפה כימיקלים, כדירקטור בלתי תלוי לתקופת כהונה ראשונה.

ב-31 באוגוסט אמורים בעלי המניות של פז להחליט על מינוי ארבעה דירקטורים – שלושה בלתי תלויים ואחד רגיל - לתקופה של שלוש שנים. על כל אחד מהתפקידים מתמודדים שני מועמדים, כשרק אחד מהם ייבחר. המועמדים הוצעו על ידי ועדת המינויים של החברה, שמורכבת משלושה דירקטורים חיצוניים.

בנוסף להעדפה של שור, אנטרופי ממליצה להצביע בעד מועמדותה של רויטל אבירם לכהונה שנייה, על פני מועמדותה של רגינה אונגר, לשעבר מנכ"ל קמן אחזקות ויו"ר קבוצת מנדלסון ותאת תעשיות, לכהונה ראשונה כדירקטורית בלתי תלויה.

בשני המקרים מנמקת אנטרופי את עמדתה בחשיבות עיקרון היציבות וההמשכיות, שיתבטא בשימור הרכבו הקיים של דירקטוריון החברה. חשיבותה של היציבות מתחדדת נוכח השינויים בהנהלת החברה בשנה האחרונה, שכללו את התפטרות המנכ"ל ושני סמנכ"לים בכירים נוספים בסוף 2019 לאחר יותר מעשור, על רקע חילוקי דעות עם הדירקטוריון, וכניסתו של מנכ"ל חדש בתחילת 2020.

תחנת דלק של פזצילום: ColorMaker / Shutterstock.com

אנטרופי מזכירה את המאבקים שניטשו בדירקטוריון, שבסופם מונה יו"ר חדש, אברהם ביגר, לאור דרישת חלק מהמשקיעים המוסדיים. "להבנתנו, במסגרת החודשים האחרונים הדירקטוריון פעל רבות לגישור הפערים שהיו, תוך יצירת מסגרת עבודה הומוגנית יותר בין הדירקטוריון ומול ההנהלה החדשה. להערכת אנטרופי, שמירה על יציבות הדירקטוריון אקוטית כדי ליישם את האסטרטגיה החדשה שהושקה על ידי פז ברבעון הראשון של 2020".

בהתייחס להתמודדות שבין פרופסור מנחם ברנר לכהונה נוספת כדירקטור בלתי תלוי, ובין פאר נדיר, שמתמודד לכהונה ראשונה כדירקטור בלתי תלוי, ממליצה אנטרופי להעדיף את נדיר, ולהתנגד למועמדותו של ברנר - על אף תרומתו הרבה של ברנר לדירקטוריון החברה, ובשים לב שמדובר בכהונה אחרונה מבחינתו של ברנר.

אנטרופי מסבירה שנדיר הוצע על ידי משקיע מוסדי, ובהתאם למדיניות ההצבעה של אנטרופי היא מייחסת חשיבות רבה לייצוגם של בעלי המניות המוסדיים בחברות שבהן הם מחזיקים. חשיבותו של עקרון זה מתחדדת, לטענת אנטרופי, בחברות שבהן אין גרעין שליטה. אנטרופי גם מפנה את תשומת הלב לניסיונו של נדיר כמנכ"ל קבוצת קניוני עזריאלי, שיכול להועיל לפז בהתחשב בהפיכת ייזום הנדל"ן לאחד ממנועי הצמיחה שלה.

אנטרופי אינה נוקטת עמדה ביחס לשני המועמדים לכהונת דירקטור רגיל: יואב שלוש, לשעבר מנכ"ל סאייטקס וכיום דירקטור בצ'ק פוינט, טאואר והבורסה לני"ע; והראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית. להערכת אנטרופי , לשלוש יש יתרון מסוים נוכח ניסיונו כמנכ"ל וכדירקטור בחברות ציבוריות, חלקן ללא גרעין שליטה, שנסחרות בת"א ובנאסד"ק - כשמצד שני, לוקר הוצע על ידי משקיע מוסדי. אנטרופי סבורה ששני המועמדים ראויים, והיא אינה מוצאת יתרון מובהק של אחד מהם על פני האחר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker