פימי במו"מ מתקדם לרכישת השליטה בחברת התשתיות אליקים בן ארי

הרכישה נעשית על רקע ההערכה שתחום התשתיות צפוי ליהנות מתקציבים של 100 מיליארד שקל בשנים הקרובות, כדי לסגור את הפערים של ישראל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פימי, ישי דוידיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת השליטה בחברת התשתיות אליקים בן ארי תמורת 170 מיליון שקל. מחזור המכירות של אליקים בן ארי מוערך ב-650-600 מיליון שקל לשנה.

אליקים בן ארי, שבבעלותם השווה של דניאל בן ארי ותומר קוקו, פעילה בכמה תחומים: הנדסה אזרחית כולל סלילת כבישים וחוזה בלעדי עם רכבת ישראל להנחת מסילות ולביצוע הריתוכים החשמליים והתרמיים. תחום נוסף הוא הפעלת שלוש מחצבות (אדורה, הר שחר ומישור רותם) בישראל, שני מפעלי אספלט ומחצבת בזלת ברומניה עבור מפעלי אספלט, הרכבת וקבלני תשתיות באזור הבירה בוקרשט ועיר הנמל קונסטנסה. עוד תחום הוא איכות הסביבה, באמצעות הפעלת תחנת המעבר לאיגוד ערים גוש דן באתר חיריה, תחנות מעבר ומחזור פסולת יבשה, והובלת פסולת באמצעות משאיות וברכבת למטמנת אפעה ולמטמנת דודאים בנגב. תחום פעילות נוסף של אליקים בן ארי הוא הובלה כבדה באמצעות צי משאיות ושינוע מטענים, כולל שינוי חומרי גלם מהמחצבות שבבעלותה, חומרים מסוכנים, פסולת וחומרים בתפזורת.

החברה מחזיקה בחוזה לשינוע מטענים עם רכבת ישראל, לשינוע רכבתי של חומרים והקמה והפעלה של מסופי רכבת פרטיים. בנוסף, היא מחזיקה עשרות יחידות של ציוד מכני הנדסי כבד המשמש לעבודה במחצבות ובפרויקטים הנדסיים וכן היא מחזיקה במוסכי שירות למשאיות וציוד מכני הנדסי כבד שבבעלות הקבוצה על קרקע פרטית של החברה באזור התעשייה באשדוד.

הנפת חוליית של מסילת רכבת באמצעות מנוף מסילתיצילום: דוברות רכבת ישראל

קרן פימי מתעניינת ברכישת השליטה באליקים בן ארי על בסיס ההערכה שמדינת ישראל נמצאת בפיגורבתשתיות תחבורתיות בלי קשר למשבר הקורונה, אך בעקבותיו צפויות השקעות נוספות בתחום התשתיות. החברה מתעניינת ברכישה מפני שהיא רואה בכך הזדמנות לתמרץ את הפעילות הכלכלית - מעבר לתכנון להשקעות של 100 מיליארד שקל - על ידי בניית מערכות תחבורת המונים בגוש דן כולל הרכבת הקלה.

דניאל בן ארי צפוי להמשיך להוביל את ניהולה של אליקים בן ארי גם לאחר שהשליטה בה תירכש על ידי פימי. בן ארי הוא בנה של מירה בן ארי אליקים שהיתה אלחוטנית וממקימי קיבוץ ניצנים. מירה בן ארי הייתה האישה היחידה שנלחמה בקרב על ניצנים ונהרגה לאחר שהרגה את מפקד הכוח המצרי לאחר שזה הוציא להורג את אברהם שוורצשטיין בבואו לשאת ולתת על תנאי הכניעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker