הראל מקדימה את העתיד - ומיישמת תקן חשבונאי מתקדם על שרתי ענן

התקן החדש IFRS 17 אמור להיכנס לתוקפו רק ב-2023, והוא עוסק באופן שבו חוזי ביטוח מחושבים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוות שרתים של מיקרוסופטצילום: מיקרוסופט
אסא ששון

חברת הביטוח הראל דיווחה הבוקר (ג') כי היא מיישמת את תקן החשבונאות החדש לחישוב חוזי ביטוח (IFRS 17), כך שכולו יחושב באמצעות טכנולוגיית אחסון בענן.

במסגרת החיבור הקיים בין SAP ומיקרוסופט, המכונה Sap On Azure, יספקו השתיים ארכיטקטורה ופתרונות Best Practice מוכחים ליישום התקן בקבוצת הראל. הפרויקט יעניק מענה לצרכים העסקיים והרגולטורים של הראל, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים של אבטחת מידע ופרטיות בענן. החיבור בין שתי החברות הטכנולוגיות, יאפשר להראל לעמוד בתקן החדש שאמור להיכנס לתוקפו ב-2023.

מניית הראל השקעות

הפרויקט הוא אבן דרך בשותפות האסטרטגית בין חברת מיקרוסופט ישראל וקבוצת הראל, שבמסגרתה הוטמעו מוצרים כמו מודל לחישוב סיכון אקטוארי.

הטמעת הפרויקט בהראל בוצע באמצעות חטיבת שירותי התמיכה והייעוץ של מיקרוסופט (MCS, Microsoft Consulting Services), שתאפשר בעתיד העברת מערכות ליבה ונכסים בהיקף גדול לענן Azure, הבנוי להתמודד עם כל עומסי עבודה שיידרשו לחברה.

אייל אפרת, מנכ"ל הראל-המשמר מחשבים, הזרוע הטכנולוגית של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, אמר: "הודות לכוח המחשוב של הענן Azure, שישמש בסיס ליישומים עתידיים נוספים של SAP, בכללם SAP S/4 HANA, נוכל לייעל את התהליכים ולהוסיף מידה רבה של גמישות לקראת פרויקטים עתידיים ושינויים רגולטורים. השילוב בין SAP למיקרוסופט מתווה דרך ברורה ומהימנה, כך שנוכל לעבור ביעילות מרבית לפלטפורמה החדשה לטובת קבוצת הראל, לקוחותיה וסוכניה".

מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, רונית אטדצילום: גיא הכט

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל: "השותפות הגלובלית שלנו עם SAP סוללת את הדרך לטרנספורמציה דיגיטלית לחברות רבות. חברת הראל נמצאת זה מכבר בתהליך טרנספורמציה בתחומי הדיגיטל, הדאטה והחדשנות, ואנו שמחים להמשיך בעשייה המשותפת ובמתן מענה לצרכים העסקיים שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker