סוף לסאגה: הסכסוך בין בעלי השליטה במישורים הסתיים - מפלה לגיל בלוטרייך

בית המשפט המחוזי קיבל את כל טענותיו של אלכס שניידר, שיישאר בעל השליטה היחיד במישורים ■ בית המשפט לא קיבל את גרסת בלוטרייך, שטען בעדותו שאין לו קשרים עם אחד המשקיעים שביקש להביא למישורים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייך ואלכס שניידרצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

הסכסוך בין המיליארדר אלכס שניידר וגיל בלוטרייך - בעלי השליטה בחברת הנדל"ן מישורים - הסתיים. בית המשפט המחוזי בתל אביב, בראשות השופט חאלד כבוב, דחה את תביעתו של בלוטרייך וקבע כי שניידר יישאר בעל השליטה היחיד בחברה. בית המשפט חייב את בלוטרייך לשלם לשניידר הוצאות משפט בסכום של 75 אלף שקל.

לפני כשנתיים פרץ סכסוך מתוקשר בין השותפים לשעבר, בלוטרייך ושניידר, שהתפתח למאבק שליטה במישורים. שני הצדדים לא הצליחו לסכם על מנגנון היפרדות מוסכם בשליטה בחברה, עד שבספטמבר 2019 רכש שניידר – מאחורי הגב של בלוטרייך – 7.5% ממניות שהחזיקה הראל במישורים, והפך לבעל שליטה יחיד.

מניית מישורים

בעקבות המהלך, בלוטרייך הגיש לפני כשנה תביעה נגד שניידר. בתביעה העלה בלוטרייך טענות חריפות נגד שניידר – בהן טענות על קיפוח, חוסר תום לב והפרות הסכמים. בין היתר, בלוטרייך ביקש שבית המשפט יכפה על שניידר למכור לו את מניותיו.

שניידר, באמצעות עורכי דינו, דורי קלגסבלד ואמיר שרגא, דחה את כל הטענות של בלוטרייך. שניידר טען בין היתר כי מבין השניים, בלוטרייך הוא זה שפעל בחוסר תום לב והפר את ההסכמים בין הצדדים. שניידר טען גם כי בלוטרייך פעל בחוסר תום לב בכך שהצביע באסיפה הכללית של מישורים כנגד מינוי הדירקטורים שהציע שניידר.

היום הגיע הסכסוך החריף לסיומו. בפסק דינו של כבוב נדחו טענותיו של בלוטרייך. בית המשפט קבע כי בלוטרייך הפר את הוראות ההסכמים בינו לבין שניידר. כבוב אף ציין ששניידר התריע מראש בפני בלוטרייך שאם יצביע באספה הכללית של מישורים נגד מינוי הדירקטורים שהציע שניידר - הדבר יהווה הפרה יסודית של הסכם השליטה המשותף. בית המשפט קיבל את טענותיו של שניידר, שפעולותיו של בלוטרייך עמדו בניגוד לבסיס ההסכמות בין הצדדים.

בית המשפט לא קיבל את גרסת בלוטרייך, שטען בעדותו שאין לו קשרים עם אחד המשקיעים שביקש להביא למישורים (איאן לודמיר), על מנת שירכוש את מניות השליטה ויחבור אליו. כבוב כתב: "לודמיר מוכר לבלוטרייך היטב, והיה מוכר לו גם באירועים העומדים במרכז ענייננו. כך, על אף שבתחילה ניסה בלוטרייך לטעון כי איננו זוכר את שמו של לודמיר".

כבוב ציין בהחלטה כי "בהמשך חקירתו לפניי, שינה בלוטרייך את גרסתו והבהיר כי הוא מכיר את לודמיר ובחן את האפשרות להכניס אותו כשותף במישורים במקומו של שניידר כבר במארס 2019; כי הוא היה זה שיצר את הקשר בין הראל (שהחזיקה במניות מישורים, ע"א) ללודמיר על מנת להביא להשלמתה של עסקה ביניהם; ואף היה מודע לעובדה כי בין לודמיר להראל התנהל משא ומתן".

עם זאת, בדיוק כפי שבית המשפט לא קיבל את גרסת בלוטרייך בעניין המגעים עם הראל, כך כבוב גם לא קיבל את הגרסה שהציג שניידר באותו עניין.

"נוכח דברים אלה, מצאתי כי לא מתקיימים שני הטעמים המרכזיים העומדים ביסוד טענתו של בלוטרייך בדבר קיפוח זכויותיו בחברה", כתב כבוב. כבוב החליט על תשלום הוצאות מופחתות, 75 אלף שקל כאמור, וזאת "גם בשל קביעותיי כי שני הצדדים פעלו במקביל מול הראל על מנת לנסות ולרכוש את נתח המניות, באופן שיקנה להם יתרון משמעותי על הצד שכנגד, כאשר שני הצדדים פעלו בנדון מבלי ליידע את הצד שכנגד".

מישורים עוסקת, גם באופן עצמאי וגם ובאמצעות חברות בנות, בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ-275 אלף מ"ר (יחד עם שותפים). החברה נסחרת בבורסה בשווי של 180 מיליון שקל, ולפי מחיר של 5 שקל למניה. מישורים הינה גם בעלת השליטה (50%) בסקייליין, המחזיקה בנכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת לפי שווי של 220 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker