"תשובה מלמד אותי על אנרגיה - אני מלמד אותו על בית"ר": החבר החדש של משה חוגג

יזם ההיי-טק, משה חוגג, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, העלה בסוף השבוע תמונה לחשבון האינסטגרם שלו, שבה הוא יושב בצמוד לתשובה במכוניתו

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה חוגג
משה חוגגצילום: אורן בן חקון

יזם ההיי-טק משה חוגג, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים והמשקיע הטרי בקבוצת דלק – מבסס חברות קרובה עם בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה. חוגג העלה בסוף השבוע תמונה לחשבון האינסטגרם שלו, שבה הוא יושב קרוב אל תשובה במכוניתו. "תשובה מלמד אותי על נדל"ן ואנרגיה, אני מלמד אותו על טכנולוגיה ובית"ר", כתב חוגג.

ככל הידוע, תשובה ערך לחוגג סיור במשרדי קבוצת דלק בהרצלייה. בסיור השתתף גם רועי אייזנמן בעל חברת החיתום אר.אי, שהשתתפה כמפיץ בהנפקה וקישרה בין חוגג לתשובה. אייזנמן הכיר את חוגג במסגרת סבב הגיוס שהוביל בחברת סטורדוט (StoreDot), שבה מושקע חוגג. סטורדוט פיתחה טכנולוגיית הטענה מהירה לרכבים חשמליים.

חוגג השתתף לפני כשבועיים בהנפקת המניות שערכה קבוצת דלק בסכום מוערך של 30-25 מיליון שקל. לפי מקורב להנפקה, חוגג היה המשקיע הגדול בהנפקה לאחר תשובה. עם השלמת ההנפקה, חוגג מחזיק בכ-2% מהונה המונפק של קבוצת דלק. 

קבוצת דלק גייסה בהנפקת מניות ואופציות כ-175 מיליון שקל, לאחר שבהנפקה נרשמו ביקושים בסך 295 מיליון שקל. תשובה עצמו השתתף בגיוס בכ-47 מיליון שקל ועבר דילול באחזקותיו – מ-57%, לשיעור של כ-53%. ההנפקה של דלק קיבלה רוח גבית מההצלחה במיחזור החוב של לווייתן; מכניסתה של שברון לישראל באמצעות רכישת נובל אנרג'י, וגם מההנחה האפקטיבית העמוקה – 90% לפי תחשיבי הבורסה, או 50% לפי תחשיבי החתמים.

מניית קבוצת דלק

דלק הנפיקה את המניות במחיר של 75 שקל למניה. היום נסחרת מניית דלק במחיר של 71 שקל למניה – כלומר, המשקיעים עדיין מופסדים על ההשקעה – וזאת, בנטרול שווי האופציות שהמשקיעים קיבלו ללא תמורה. מתחילת השנה איבדה מניית קבוצת דלק מעל 85%. החברה נסחרת לפי שווי של כ-1.1 מיליארד שקל – וזאת לאחר שני גיוסי הון בסך 310 מיליון שקל שביצעה בשבועות האחרונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker