במילניום פוד-טק קיבלו תיאבון: תגייס עוד 16 מיליון שקל בהובלת מור ולאומי פרטנרס

מילניום פוד-טק, שבשליטת יוסי תמר ושי ליאור, היא שותפות מו"פ להשקעות בתחום הפוד-טק ■ השותפות הונפקה בבורסה בת"א לפני שלושה שבועות וגייסה 26 מיליון שקל ■ מחיר יחידת ההשתתפות עלה מאז ההנפקה ביותר מ-30%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המבורגר מהונדס
ערן אזרן

שותפות המו"פ, מילניום פוד-טק (Millennium Foodtech), שבשליטת יוסי תמר ושי ליאור, מקדמת גיוס הון שני – שלושה שבועות בלבד לאחר שהשלימה הנפקה ראשונית, שבה גייסה כ-26 מיליון שקל. מילניום פירסמה זימון לאספה כללית לאישור גיוס של 16 מיליון שקל. הגיוס ייעשה באמצעות הנפקה פרטית של יחידות השתתפות וכתבי אופציה. המשקיעים בהנפקה יכללו בין היתר, את בית ההשקעות מור ולאומי פרטנרס, שישקיעו 2.5 מיליון שקל כל אחד.

כספי הגיוס מיועדים להשקעות חדשות של מילניום – עליהן לא פירטה השותפות. טרם ההנפקה, בשותפות הדגישו כי בכוונתם להשקיע בחברות שיש להן הוכחת היתכנות וקרובות יחסית לתחילת מכירות; וכן לסייע בפיתוח של חברות פוד-טק ישראליות, הפועלות בתחומי תחליפי מזון, יצור מזון חדשני וטכנולוגיות מידע עבור הענף.

יחידות ההשתתפות של מילניום, שמנוהלת על ידי חנן שניידר, יונפקו לפי מחיר של 1.41 שקל ליחידה, בעוד האופציות ניתנות למימוש ליחידות השתתפות במחיר של 1.65 שקל. מחיר היחידות בהנפקה הראשונית היה 1.05 שקל, ומאז הוא עלה ביותר מ-30%. לאחר העלייה, השותפות נסחרת לפי שווי של כ-35 מיליון שקל.

חנן שניידר (מימין), גיא רוזן ואיתי בן זאבצילום: ישראל הדרי

מילניום השקיעה בסמוך להנפקתה 1.75 מיליון דולר בחברת סאבוריט (SavorEat), לפי שווי של 7 מיליון דולר "לפני הכסף". סאבוריט פיתחה טכנולוגיה לייצור של תחליפי בשר ממקורות צמחיים, על בסיס הדפסה בתלת ממד. שבועיים לאחר מכן גייסה סאבוריט 3 מיליון דולר נוספים ממור ומיטב דש בשתי פעימות. הפעימה הראשונה נעשית לפי שווי של 13 מיליון דולר "לפני הכסף" והשנייה - שתלויה בעמידה באבני דרך - תתבצע לפי שווי של 35 מיליון דולר "לפני הכסף".

את ההנפקה לציבור של מילניום ואת ההנפקה הפרטית הובילה לאומי פרטנרס חתמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker