יו"ר מגדל הבא? מוטי רוזן מונה לדירקטור במגדל במקום גבי פיקר שהתפטר

ד"ר גבי פיקר, המכהן כדירקטור במגדל אחזקות ובמגדל ביטוח, הודיע הבוקר כי הוא מתפטר מתפקידו ■ מינויו של רוזן יאפשר לאליהו למנות אותו בהמשך ליו"ר מגדל במקום ניר גלעד - מה שיוביל לעימות מול המפקח על הביטוח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 מוטי רוזן
מוטי רוזןצילום: מוטי קמחי

המלחמה בין יו"ר מגדל ביטוח, ניר גלעד, לבעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, עולה מדרגה. הבוקר הודיע גבי פיקר, המכהן כדירקטור במגדל אחזקות ובמגדל ביטוח, כי הוא מתפטר מתפקידו. במקום פיקר מונה מוטי רוזן כדירקטור. בעבר רצה אליהו שרוזן יחליף את גלעד כיו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח - כך שנראה כי אליהו מכין את כל הכלים לקראת מהלך שכזה, שצפוי להוביל לעימות מול המפקח על הביטוח, משה ברקת.

פיקר הסביר במכתב ששלח: "ההתפטרות היא נוכח חוסר אמון, שהחריף באחרונה, בינו (ודירקטורים במגדל ביטוח) לבין יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, גלעד, ועל רקע הוראת הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון מיום 23 באפריל 2020 על המשך כהונתו של גלעד".

שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

פיקר הוא אחד האנשים המקורבים ביותר לאליהו, והוא מלווה את אותו שנים רבות כדירקטור, עוד מאז שאליהו הקים את חברת הביטוח אליהו.

העימות החל בפברואר, אז רצה אליהו לפטר את גלעד בשל חשש של כי בכוונת האחרון להשתלט על החברה. מכיוון שזו היתה עזיבת היו"ר החמישי בתוך שבע שנים, המפקח על הביטוח משה ברקת עצר את הפיטורים עד לסוף השנה. אליהו, שלא כל כך אהב את ההתערבות של ברקת, נאלץ להסכים - לאחר גלעד שלח למפקח מכתב ובו הוא מתריע מפני התערבותו של בעל השליטה בניהול החברה בניגוד לחוק.

לפני כחודש - מתוך רצון לעשות סדר בגילוי העריות התאגידי שמתקיים בחברות הביטוח, שבה חברת האחזקות שולטת בחברת הביטוח אך אינה כפופה למפקח על הביטוח כפי שחברת הביטוח כפופה - דרש המפקח מאליהו כי יבחר באיזה חברה להיות דירקטור. בתגובה, הצטייד אליהו בחוות דעת משפטיות של צבי אגמון המאשרות את תפישתו כי למפקח על הביטוח אין סמכות בכל הנוגע לחברת האחזקות, ולכן אליהו יכול להמשיך ולכהן כדירקטור בחברת הביטוח וגם בחברת האחזקות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker