התחרות מתחממת: מאיר גורביץ' הגיש בקשה לרכישת 40%-25% מאל על

גורביץ', איש עסקים ישראלי-בריטי שמתמחה בהשקעות נדל"ן, סבור כי בעקבות הסכמי העבודה שנחתמו לאחרונה עם ועדי העובדים של אל על, החברה נהפכה להשקעה מעניינת ■ באחרונה צורפה הערת עסק חי לדו"חות של חברת ארזים, שבשליטת גורביץ'

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר גורביץ'
מאיר גורביץ'צילום: דודו בכר
יורם גביזון

התחרות על השליטה באל על מתחממת. איש העסקים מאיר גורביץ' הגיש אתמול למזכירות אל על בקשה להיתר החזקה ב-40%-25% ממניות אל על. בקשתו של גורביץ' הועברה על ידי מזכירות אל על לרשות החברות הממשלתיות שמנוהלת על ידי יעקב קוינט.

גורביץ' הוא איש עסקים ישראלי-בריטי שמתמחה בהשקעות נדל"ן בישראל ובאי הבריטי. גורביץ' (65) הוא בעליה של חברת ארזים שמניותיה נמחקו מהמסחר לפני כמה שנים משום שלא עמדה בהון עצמי מינימלי ואולם שתי סדרות איגרות חוב שלה, שיתרתן 195 מיליון שקל, עדיין נסחרות. גורביץ' שמיוצג על ידי עו"ד רונן ציטבר ממשרד ציטבר גלאור ושות' ומשרד יחסי הציבור דבי תקשורת מציע להשקיע באל על משום שהוא מעריך שבעקבות הסכמי העבודה שנחתמו לאחרונה עם 4 ועדי העובדים שלה, החברה נהפכה להשקעה מעניינת, בכפוף לחזרתה ללוח טיסות סדיר בעתיד נראה לעין.

מניית אל אל

גורביץ' הוא איש העסקים השני שמציע לרכוש אחזקה שעשויה להקנות לו השפעה מהותית על חברת אל על, לאחר אלי רוזנברג שהציע בתחילת יולי 2020 לדירקטוריון חברת אל על להשקיע 75 מיליון דולר תמורת הקצאת 44.99% ממניותיה של החברה שיקנו לו את השליטה בחברה. רוזנברג כבר קיבל את ההיתר מרשות החברות הממשלתיות בכפוף להוכחת אזרחותו הישראלית בנוסף להיותו תושב ישראל, שני תנאים הכרחיים לקבלת היתר שליטה בחברה.

חברת ארזים שבשליטתו של גורביץ מחזיקה ב-6 נכסים מניבים בבריטניה בשווי הוגן של 164 מיליון שקל שהניבו דמי שכירות של 22 מיליון שקל ב-2019. לאחרונה ניהלה החברה התדיינות עם רשת בתי קפה ששוכרת ממנה נכסים בנוגע לבקשתה של הרשת להקטין את דמי השכירות נוכח הירידה במחזור ההכנסות שלה - בשל משבר הקורונה והסגר שהוטל בעקבותיו.

רואי החשבון של ארזים, משרד זיו האפט, צירפו לדו"חות הכספיים של החברה הערת עסק חי שבו ציינו כי לחברה גירעון של 52 מיליון שקל בהונה העצמי וגירעון של 3 מיליון שקל בהון החוזר, וכי פעילותה מושפעת משער החליפין של השקל כלפי הלירה שטרלינג.

זיו האפט ציינו כי גורמים אלו מעלים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי. לאחרונה התפטרו שני דירקטורים מהחברה. ארזים הייתה מעורבת בין השנים 2012 ל-2017 ב-3 הסדרי חוב שבמסגרתם נאלצה לפרוס מחדש את לוח תשלומי הקרן והריבית לבעלי האג"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker