האם הסכם שיתוף הפעולה בין הרגולטורים בישראל ובסינגפור יעודד חברות לבצע רישום כפול?

היום נחתם הסכם שיאפשר חילופי מידע הדדיים להגנת המשקיעים ■ שיתוף הפעולה בין הבורסות בישראל ובסינגפור מאפשר מאז 2018 רישום כפול, אך עד כה, על אף ההתעניינות - אף חברה לא נרשמה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סינגפור
רובע העסקים של סינגפורצילום: Ed Rhodes / Robert Harding Premi

במאי 2018 הכריזו הבורסה לניירות ערך בתל אביב והבורסה בסינגפור על שיתוף פעולה, במסגרתו יוכלו חברות טכנולוגיה ישראליות לגייס הון בשני השווקים בעת ובעונה אחת, תוך רישום כפול. ההסדר נכנס לתוקף ביוני 2018, אך אף שהיתה התעניינות משני הצדדים - עד כה לא היו חברות שביצעו את הרישום הכפול.

היום נחתם מזכר הבנות גם בין הרגולטורים – רשות ניירות ערך בישראל וזרוע הרגולציה של הבורסה לניירות ערך הסינגפורית (SGX RegCo). שיתוף הפעולה הרגולטורי יאפשר חילופי מידע, מעקב וניטור של גופים מפוקחים הנסחרים בשני השווקים, בהתאם לחוק ניירות ערך ובישראל, בתקווה שההסכם יעודד את החברות לבצע את הרישום הכפול.

ההסדר לרישום כפול מאפשר לחברות שניירות הערך שלהן רשומים למסחר בבורסות סינגפור לרשום אותם למסחר גם בישראל, ולדווח למשקיעים המקומיים על פי הדין הזר החל עליהן - ולא על פי הדין הישראלי.

יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה, ומנהל המחלקה הבינלאומית ולפיתוח עסקי, אופיר איילצילום: דוברות רשות ניירות ערך

הבורסה בסינגפור היא היחידה מבין הבורסות בהסדרי הרישום הכפול שגם מאמצת את הרגולציה הישראלית. המשמעות היא שחברה ישראלית יכולה להיסחר בסינגפור ובתל אביב לפי הדין הישראלי, מבלי להיחשף לכללי הגילוי והדיווח הסינגפוריים.

מנהל המחלקה הבינלאומית ופיתוח עסקי ברשות, עו"ד אופיר איל, אמר כי "שיתוף הפעולה שלנו עם רגולטורים ובורסות מקבילים מעניק ערך משמעותי לחברות ולמשקיעים, מכיוון שהוא מאפשר פעילות חלקה ובטוחה במספר שווקים במקביל. ההסכם הזה, למשל, מאפשר לחברות ולמשקיעים להיות כפופים למסגרת רגולטורית אחת, ליהנות מיתרונות השוק הישראלי וגם השוק הסינגפורי, כשברקע הרגולטורים משני הצדדים הם אלה שמתאמים ביניהם עניינים שונים באופן שקוף לשחקנים, וללא כל עלות רגולטורית נוספת. זהו מסלול המראה לחברות המעוניינות ליהנות מיתרונות שני השווקים יחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker