צבר הזמנות הבנייה של דניה סיבוס הוכפל בחצי שנה ל-8.5 מיליארד שקל

החברה האם, לפידות קפיטל, הודיעה היום על שני פרויקטים חדשים שתבנה דניה סיבוס - מגדל משרדים בן 18 קומות בראשון לציון עבור קבוצת בסר, וקומפלקס משרדים ברומניה עבור אפי נכסים

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב לוקסנבורגצילום: סיון פרג'
שלי אפלברג

הקורונה ומשבר הנדל"ן שהגיע בעקבותיה לא עוצרות את חברות הייזום והפרויקטים, והן ממשיכות לפעול בשיא המרץ. הצפי להשקעה ממשלתית של מיליארדי שקלים בפיתוח במטרה להוציא את ישראל מהבוץ הכלכלי אליו נכנסה, מובילה גם את יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל, להסתער על מכרזי פרויקטי הבניה הקיימים בשוק.

מאז שהשתלט ב-20 בינואר, בעזרת בית ההשקעות אלטשולר שחם, על נכסי חברת אפריקה הקטנה במקומו של איש העסקים מוטי בן משה – זינק צבר הפרויקטים לבנייה של החברה הבת דניה סיבוס בכ-4 מיליארד שקל, ל-8.5 מיליארד שקל (צבר הפרויקטים לא כולל את זה של אפריקה מגורים, החברה הבת של דניה, שמסתכם ב- 1.5 מיליארד שקל).

על הגידול בצבר ניתן היה ללמוד היום מדיווח אותו העבירה לבורסה קבוצת לפידות, לפיו תבנה שני פרויקטים חדשים בהם זכתה, בהיקף כולל של מעל ל-200 מיליון שקל. במסגרת הפרויקט הראשון תבנה הקבוצה עבור קבוצת בסר מגדל משרדים החדש בראשון לציון עבור 167 מיליון שקל. הפרויקט השני כולל בניית קומפלקס חדש עבור חברת אפי נכסים בבוקרשט, רומניה, שנקרא AFI Tech Park 2 - עבור 40 מיליון שקל. בשוק מעריכים כי הפרויקטים יניבו לדניה סיבוס רווח גולמי של כ-7%.

מניית לפידות קפיטל עולה יורדת היום במסחר בכ-1.1%, כששווי החברה עומד על 1.1 מיליארד שקל. מתחילת מארס עלתה מניית החברה ב-35%. בקרוב תפרסם החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2020, לאחר שברבעון הראשון הציגה רווח של 145 מיליון שקל, בין היתר בעקבות שיערוך מחודש של הנכסים אותם רכשה בהסדר. 

מניית לפידות קפיטל

פרויקט בסר ראשון לציון יוקם בסמיכות לתחנת הרכבת משה דיין, על המגרש המיתולוגי של אולם האירועים שמש אדומה במערב העיר. הפרויקט כולל 3 קומות של חניון תת קרקעי לכ-380 מקומות חניה, ומעליו קומת קרקע מסחרית ומגדל משרדים בין 18 קומות. השטח הבנוי, כולל מרתפים, מסתכם לכ-42 אלף מ"ר. עלות ההקמה של הפרויקט כולו, כולל קרקע, מוערכת בכ-300 מיליון שקל.

הפרויקט בכללותו שווק לבעלי מקצועות חופשיים, והתקבל בו היתר בנייה לשלב א' להריסה, דיפון וחפירה למרתפים. חברת דניה סיבוס תחל את הביצוע עד סוף חודש אוגוסט, כשהצפי לסיומו הוא אוגוסט 2023. כל שטחי המשרדים והמסחר כבר שווקו, במחיר התחלתי של 7,500 שקל למ"ר, ובנק הפועלים נבחר ללוות את הפרויקט.

הפרויקט ברומניה כולל בין היתר בניין משרדים בן 8 קומות נוסף לקומת כניסה, וכן 2 קומות של חניון תת קרקעי, בשטח כולל של 36 אלף מ"ר.

דניה סיבוס מתמחה בבניית פרויקטי ענק בישראל. החברה קיבלה לידיה את בניית מגדל 4 של גינדי השקעות בתל אביב; בניית פרויקט אפר-האוס ביד אליהו בעיר, ופרויקט מטעם נתיבי ישראל לביצוע עבודות בהיקף של כ-660 מיליון שקל ב"מסילה המזרחית" של המדינה, בין ניצני עוז לאלישמע.

רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, מסר: "מגמת הצמיחה הנמשכת בצבר ההזמנות של דניה סיבוס במחצית הראשונה של 2020 מהווה עדות חזקה לערך הרב שיצרנו לאורך השנים בביצוע וייזום של פרויקטים מובילים בתחומי התשתיות, הנדל"ן המניב והנדל"ן למגורים. צבר העסקות האדיר משקף במלוא העוצמה את הרוח הגבית לה אנו זוכים מבעלי השליטה החדשים, קבוצת לפידות בבעלותו של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג ואלטשולר שחם, אשר מאפשרת לנו להמשיך בפיתוח עסקי, לצד שמירה על איתנות פיננסית חזקה, וזאת חרף התקופה הלא פשוטה בה מצוי המשק הישראלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker