רוזנברג תוקף את דירקטוריון אל על: "החברה בחדלות פירעון, אתם מפרים חובתכם לנושים"

הרוכש המיועד אמר כי הדירקטורים נותנים יד לפגיעה בסיכויי ההצלה של אל על, ומשתפים פעולה עם ההנהלה בניסיונה למנוע את אובדן שליטתה ■ רוזנברג גם הבהיר כי אביו לא צפוי להחזיק במניות של החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוס של אל על
מטוס של אל עלצילום: סיון פרג'

אלי רוזנברג, שמבקש לרכוש את השליטה באל על, שלח מכתב חריף לדירקטורים של החברה, ובו טען כי בעלי השליטה מחבלים במהלכים שיובילו לאובדן שליטתם. זו למעשה תגובה למכתבים שנשלחו אליו מהחברה באמצעות עורך דינה אביגדור קלגסבלד.

במכתב של רוזנברג, שנשלח לאל על באמצעות עורכי הדין עדי זלצמן ויוסף בנקל ממשרד שיבולת, צוין כי המכתב האחרון שקיבל מאל על, כמו קודמיו, הוא ניסיון ציני של בעלי השליטה באל על לנצל את שליטתם בדירקטוריון כדי לחבל בכל מהלך שיביא לאובדן שליטתם בחברה - גם במחיר פגיעה בכל מהלך שיש בו כדי להציל את החברה מחדלות פירעון.

לדבריו, אם עוד ניתן להבין מדוע בעלי השליטה באל על מעדיפים את האינטרסים הצרים שלהם על פני האינטרסים של אל על - לא ניתן להסכים לכך שחברי הדירקטוריון מתעלמים שוב ושוב מחובותיהם על פי החוק, ונותנים ידם לפגיעה בסיכוי ההצלה של אל על.

רוזנברג הזהיר את הדירקטורים מפני הפרת חובתם על פי חוק החברות, למזעור נזקיהם של נושי החברה: "מן הראוי שתפנה את שימת לבכם של אותם אלה מחברי דירקטוריון אל על, שאינם בקיאים כמוך בדין", כתב רוזנברג לקלגסבלד, "כי בשלב זה בו מצויה אל על מכבר במתחם חדלות הפירעון, קמה להם חובה נוספת על אלה שהם מפרים ברגל גסה זה מכבר, והפעם כלפי נושי אל על. אלה, כמו גם בעלי התפקיד שצפויים לנהל אותה לאחר קריסתה הקרובה, לא יהססו לבוא עמם חשבון בשל מעשיהם ובעיקר מחדליהם שיביאו לפגיעה בסיכויי אל על לפרוע את חובותיה לנושיה".

רוזנברג הדגיש את האבסורד שבהתנהלות אל על וחברי הדירקטוריון, שלא רק מהווה משום הפרת חובות הזהירות שמוטלות על כל אחד ואחד מהם, אלא חצתה מזמן את הרף המחייב של הפרת חובות האמון. הוא הזכיר את ההתבטאות של גונן אוסישקין במכתבו לשרת התחבורה מ-29 ביולי, שבו התריע כי "יש חשש אמתי לקיומה של החברה אם לא יהיה סיכום על מתן הלוואת גישור של 45 מיליון דולר עד לסוף אוגוסט". רוזנברג תמה מדוע, אם זהו אכן מצבה של אל על, הדירקטוריון מעכב מהלך שעשוי להזרים לה 75 מיליון דולר באופן מיידי.

לדבריו, גם ההחלטה של אל על להיעתר לבקשתו ולהיפגש איתו ניתנה רק שלושה שבועות לאחר ששלח את מכתבו הראשון לדירקטוריון. נדמה שאם דבריו של מנכ"ל אל על נכונים, הרי שאלו ימים רבים שבוזבזו לריק. עיכובים בלתי סבירים ובלתי מוסברים אלו כשלעצמם מטילים צל כבד על טוהר כוונותיהם של חברי דירקטוריון אל על.

רוזנברג עומד על כך שייפגש גם עם הדירקטורים החיצוניים והבלתי תלויים באל על עוד השבוע, והבהיר למען הסדר הטוב – ובתגובה לטענות בנושא - כי אביו אינו המשקיע המיועד ואינו צפוי להחזיק במניות אל על במישרין או בעקיפין, ולפיכך לא הוא יהיה בעל השליטה באל על. רוזנברג הזכיר את עמדתה הברורה של רשות החברות הממשלתיות והסכמתה לתת לו היתר שליטה באל על, וציין כי "על רקע זה יובהר שדירקטוריון אל על אנו מוסמך ואינו אמון על שאלת מתן היתר השליטה וזהות הגורם המקבל את היתר השליטה. עמדתה של רשות החברות הממשלתיות בנושא זה חד משמעית היא, ודי בכך לסתום את הגולל על טענות, שאלות ורמיזות חסרות יסוד בעניין זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker