כלל ביטוח מחליפה את פז במכרזי הרכבת הקלה בגוש דן

כלל מצטרפת לקבוצה שמתמודדת על מכרזי הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה, עם חברת ההשקעות אלייד, חברת מנרב וסימנס הגרמנית ■ ההיקף הכספי של שני המכרזים הוא 15 מיליארד שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

כלל ביטוח מעוניינת להרחיב את השקעותיה בתחום התשתיות, והיא מצטרפת למכרז של הרכבת הקלה במקומה של חברת פז. אם תזכה, היא תקבל כ-15% מהזכיינות.

כלל ביטוח מצטרפת לקבוצה שמתמודדת על מכרזי הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה. בקבוצה עמה שותפים חברת ההשקעות אלייד הישראלית של פרופ' יצחק סוארי, חברת מנרב שבשליטת אברהם קוזניצקי וסימנס הגרמנית. ההיקף הכספי של שני המכרזים הוא 15 מיליארד שקל. 

הקו הירוק עתיד לחבר בין חולון להרצליה, והקו הסגול יחבר את תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ואור יהודה. הקבוצה הזוכה בכל מכרז תתבקש לתכנן, לפתח, לממן, להקים ולתחזק את הקו במשך 25 שנה. במכרזים כלולות גם הנחת מסילות על פני 70 ק"מ ורכישת יותר מ-190 קרונות עבור שני הקווים, שאותם יש להקים בתוך חמש שנים.

כלל היא הגוף המוסדי הראשון שמשתתף ישירות במכרז תשתיות זה. בדרך כלל המוסדיים פועלים בתחום התשתיות באמצעות קרנות השקעה בתשתיות - ולא באופן ישיר.

ההשקעה בפרויקטי תשתית היא אחת ההשקעות המועדפות על גופים מוסדיים, שכן היא מנטרלת את הסיכון לתנודתיות הקיימת בהשקעות בבורסה, היא השקעה לטווח ארוך, ולמעשה מייצרת סוג של הכנסה קבועה לגוף המוסדי בדומה להכנסה מאג"ח.

בנוסף פרויקט כזה משוערך על ידי מעריכי שווי חיצוניים, ויכול להעניק גמישות בתקופות שבהן מדדי המניות יורדים בחדות - כפי שקרה במשבר הקורונה. ככל שיש לגוף מוסדי יותר נכסים לא סחירים בתיק ההשקעות שלו - הוא יורד פחות בעתות משבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker