אחרי שלושה חודשים בלבד: חדוה בר מייעצת למימון ישיר

בר, שפרשה מתפקידה כמפקחת על הבנקים לפני כשלושה חודשים, משמשת כעת כיועצת להנהלה ולדירקטוריון של מימון ישיר ■ בר מלווה גם את וויקס בכניסתה לעולם התשלומים והפיננסים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדוה ברצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר

בני הדודים מוקי ודורון שניידמן, בעלי השליטה בביטוח ישיר, צירפו באחרונה את המפקחת לשעבר על הבנקים, חדוה בר, כשחקנית חיזוק להנהלה ולדירקטוריון של חברת האשראי הצרכני מימון ישיר. החברה מוחזקת ב-81% על ידי ביטוח ישיר מקבוצת שניידמן, וב-19% על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם.

בר, שפרשה מבנק ישראל לפני כשלושה חודשים אחרי קדנציה סוערת של כמעט חמש שנים כמפקחת על הבנקים, משמשת כעת כיועצת להנהלה ולדירקטוריון של מימון ישיר. החברה צפויה להפוך בשבועות האחרונים לציבורית, לאחר שתשלים את הנפקת מניותיה לפי שווי שוק של בין 800 מיליון שקל למיליארד שקל. באחרונה הצטרפה בר גם לוועדה המייעצת לדירקטוריון של חברת וויקס, ובהמשך היא צפויה להיכנס גם לדירקטוריון של מימון ישיר. 

בר נמצאת השנה בתקופת צינון מכל תפקיד ניהולי בנקאי בכיר. מכיוון שלא הייתה לה אינטראקציה עם מימון ישיר במהלך כהונתה כמפקחת על הבנקים, אין לה מניעה להצטרף לחברה זו. אך בעוד שמבחינת החוק הצינון שהוטל על בר לא מונע ממנה להצטרף למימון ישיר ולוויקס, ניתן לתהות האם יש כאן טעם לפגם, שכן בר צברה ניסיון רב, קשרים וכישורים בתחומי ניהול הסיכונים, האשראי, התשלומים והטכנולוגיה. היא גם מכירה את כל התוכניות העסקיות של הבנקים וחברות כרטיסי אשראי - אך מצטרפת כעת לגופים שיתחרו באותם גופים שעליהם פיקחה.

בר צפויה לסייע למימון ישיר בתחום ניהול סיכונים, בו היא מתמחה, וכן בכניסה לתחומים פיננסיים-טכנולוגיים חדשים, מעבר למתן אשראי לרכישת כלי רכב.

בר, שקודם מינוייה למפקחת על הבנקים כיהנה כמנהלת חטיבת הסיכונים בבנק לאומי, אינה הבכירה היחידה לשעבר בלאומי שעובדת עבור משפחת שניידמן: קובי הבר, לשעבר ראש החטיבה העסקית בלאומי, משמש בשנתיים אחרונות כמנכ"ל ביטוח ישיר, ותמר יסעור, לשעבר ראש החטיבה לבנקאות דיגיטלית בבנק, משמשת כיועצת שיווק ודיגיטל לביטוח ישיר.

משרדי וויקס בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

בחברת וויקס פועלת בר בוועדה המייעצת, כשהיא מלווה באופן צמוד את כניסת החברה לעולם התשלומים והפיננסים, דרך הפלטפורמה שבנתה לבניית אתרי מסחר אלקטרוני מול עסקים זעירים וקטנים.

וויקס, שפועלת בישראל, ארה"ב, ברזיל, אוסטרליה ואירופה, מאפשרת למשתמשיה לבנות אתרי אינטרנט בעצמם, על כל הנדרש. עם פרוץ משבר הקורונה מיהרו בוויקס לבצע התאמות לעולם החדש, ובכך לפנות לקהלים חדשים שעד היום לא היו חלק מלקוחות החברה.

פעילות החברה, המנוהלת על ידי אבישי אברהמי וניר זוהר, הואצה בעקבות משבר הקורונה, כשהביקוש למוצריה הזניק את שווי החברה ב-260% לכ-15 מיליארד דולר - יותר מזה של נייס (13.6 מיליארד דולר) וטבע (13.6 מיליארד דולר), ולא מאוד רחוק מזה של צ'ק פוינט (17.3 מיליארד דולר) – החברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker