אלקטרה תבצע עבודות תשתית בצומת הגבעה הצרפתית בכ-470 מיליון שקל

את העבודות תבצע אלקטרה תשתיות, חברת הבת של אלקטרה ■ העבודות יכללו בניית תשתית, סלילה ומינהור, כחלק מהקמה של ציר מרכזי ונתיב תחבורה ראשי החוצה את העיר ממערב למזרח על כביש מספר 1

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: לירון אלוני
ערן אזרן

קבוצת אלקטרה, בשליטתה העקיפה של משפחת זלקינד, זכתה במכרז של מוריה - החברה לפיתוח ירושלים, לביצוע עבודות תשתית בצומת הגבעה הצרפתית, בתמורה לכ-470 מיליון שקל. את העבודות תבצע אלקטרה תשתיות, חברת הבת של אלקטרה. העבודות יכללו בניית תשתית, סלילה ומינהור, כחלק מהקמה של ציר מרכזי ונתיב תחבורה ראשי החוצה את העיר ממערב למזרח על כביש מספר 1 ומייצר רצף תחבורתי לכיוון הבקעה וים המלח ולהיפך.

באלקטרה ציינו ש"הפרויקט מהווה אתגר הנדסי מורכב, היות והמנהרות עוברות וחוצות אחת את השנייה במפלסים שונים ומבוצעות במגוון רחב של סוגי קרקעות המצריכות שיטות תימוך מורכבות. כמו כן, התוואי עובר באזור אורבני וסמוך מאוד למבנים הנדסיים שונים המצרכים ניטור והקפדה יתרה על אופן הביצוע". תקופת הביצוע של הפרויקט הינה כ-36 חודשים.

הפרויקט בירושלים מיתוסף לפרויקטים אחרים בהם זכתה אלקטרה בשנה וחצי האחרונות, באמצעות אלקטרה תשתיות ואלקטרה בניה, ביניהם: הקמת חניון תת קרקעי בכניסה לירושלים (כ-320 מיליון שקל); עבודות תשתית למסילת 431 עבור רכבת ישראל (כ-385 מיליון שקל); הרחבת מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן (כ-605 מיליון שקל); הוספת נתיב בכביש 20 במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים (כ-430 מיליון שקל); בניית קמפוס אמדוקס ברעננה (כ-330 מיליון שקל) ועוד.

אלקטרה - שנסחרת לפי שווי של כ-5.7 מיליארד שקל - סיכמה את הרבעון הראשון לשנת 2020 עם עלייה של כ-13.8% בהכנסות לכ-1.88 מיליארד שקל ועם רווח נקי של כ-40.5 מיליון שקל. צבר העבודות של הקבוצה, נכון לסוף מארס, עלה לכ-14.5 מיליארד שקל. מניית אלקטרה עלתה בחודשים האחרונים בכ-60%.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, מסר: "אנו שמחים על זכייתנו בפרויקט נוסף של 'החברה לפיתוח ירושלים' - זכיה הממחישה את יכולותיה של אלקטרה תשתיות לספק פתרונות כוללים לפרוייקטים מורכבים במסגרת התכניות ארוכות הטווח של ממשלת ישראל להרחבת תשתיות התחבורה ברחבי המדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker