חוגג גם אצל תשובה: משה חוגג רכש מניות של קבוצת דלק בכ-25 מיליון שקל

לפי מקורב להנפקה, חוגג היה המשקיע הגדול בהנפקה לאחר בעל השליטה, יצחק תשובה ■ כעת מחזיק יזם ההיי-טק בכ-2% מהונה המונפק של קבוצת דלק ■ חוגג סירב למסור תגובה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה חוגג. "התרשמתי שמדובר במאמן מקצועי ומוערך"
משה חוגגצילום: אורן בן חקון

יזם ההיי-טק משה חוגג, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, רכש מניות של קבוצת דלק בסכום מוערך של 30-25 מיליון שקל בהנפקה שבוצעה בשבוע שעבר. לפי מקורב להנפקה, חוגג היה המשקיע הגדול בהנפקה לאחר בעל השליטה, יצחק תשובה. עם השלמת ההנפקה, חוגג מחזיק בכ-2% מהונה המונפק של קבוצת דלק. חוגג סירב למסור תגובה.

קבוצת דלק גייסה בשבוע שעבר בהנפקת מניות ואופציות כ-175 מיליון שקל, לאחר שבהנפקה נרשמו ביקושים בסך 295 מיליון שקל. תשובה עצמו השתתף בגיוס בכ-47 מיליון שקל ועבר דילול באחזקותיו – מ-57%, לשיעור של כ-53%. ההנפקה של דלק קיבלה רוח גבית מההצלחה במיחזור החוב של לווייתן; מכניסתה של שברון לישראל באמצעות רכישת נובל אנרג'י, וגם מההנחה האפקטיבית העמוקה – 90% לפי תחשיבי הבורסה, או 50% לפי תחשיבי החתמים.

דלק הנפיקה את המניות במחיר של 75 שקל למניה. היום נסחרת מניית דלק במחיר של 68 שקל למניה – כלומר, המשקיעים מופסדים כ-10% על ההשקעה – וזאת, בנטרול שווי האופציות שהמשקיעים בהנפקה קיבלו ללא תמורה. מתחילת השנה איבדה מניית קבוצת דלק מעל 85%. החברה נסחרת לפי שווי של כ-1.03 מיליארד שקל – וזאת לאחר שני גיוסי הון בסך 310 מיליון שקל שביצעה הקבוצה בשבועות האחרונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker