חרף המשבר: רני צים גייסה כ-30 מיליון שקל בהנפקת מניות מהפניקס, מור וקרן VAR

בסך הכל הנפיקה רני צים מרכזי קניות למשקיעים כ-8.72 מיליון מניות, כ-6.3% מהון החברה המונפק ■ ההנפקה בוצעה בדיסקאונט של כ-5% על מחיר השוק ביום חמישי ■ אם המשקיעים יממשו את האופציות, יעמוד שיעור אחזקתם הכולל בחברה על כ-8.9%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רני צים
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות, שבשליטת רני צים, ביצעה ביום חמישי גיוס הון בסך כ-30 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה בדרך של הנפקת מניות פרטית, יחד עם אופציות, שמימושן יאפשר את הגדלת היקף הגיוס בסכום נוסף של כ-23 מיליון שקל. ההנפקה הפרטית בוצעה לשלושה גופים משוק ההון: קבוצת הפניקס, בית ההשקעות מור וקרן ההשקעות VAR.

בסך הכל הנפיקה חברת רני צים מרכזי קניות למשקיעים כ-8.72 מיליון מניות, כ-6.3% מהון החברה המונפק. במידה המשקיעים יממשו את האופציות, יעמוד שיעור אחזקתם הכולל בחברה על כ-8.9%. לפי צים, הגיוס בוצע במטרה את פעילות השוטפת וחיזוק בסיס הון של החברה.

הפניקס היא המשקיעה הגדולה בהנפקה (כ-22 מיליון שקל), ותהפוך לאחריה לבעלת עניין בחברה עם אחזקה של כ-5.92% מההון. במידה וימומשו כל האופציות שהונפקו, היא עשויה להגיע עד לשיעור אחזקה של כ-7.72%. בעל השליטה בחברה, רני צים, יחזיק לאחר ההנפקה בכ-64.6% מהון החברה, ובמידה ותמומשנה האופציות, יעמוד שיעור זה על כ-59.3% מההון.

בעסקה הנוכחית הונפקו המניות לפי מחיר של 3.45 שקל למניה, המשקף הנחה של כ-5% בהשוואה למחיר הסגירה של המניה ביום 5 באוגוסט. לצד המניות, הונפקו למשקיעים כ-5.23 מיליון אופציות, שמחיר המימוש שלהן הוא 4.4 שקל למניה, והניתנות למימוש במשך שלוש שנים ממועד הנפקתן. בשקלול שווי האופציות, ההנחה האפקטיבית בהנפקה הסתכמה בכ-27%. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו בייס.

רני צים מרכזי קניות, שביצעה הנפקה ראשונית בתחילת 2018, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-515 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון לסוף מארס, עמד על כ-422 מיליון שקל – ושיעור המינוף (חוב נטו לעומת בסיס ההון, CAP) עמד על 45%. מניית רני צים ירדה מתחילת השנה בכ-3%, כשבשיא הירידה עמדה על 15%- אך רובה תוקנה לאחר מכן. הירידה נרשמה על רקע משבר הקורונה, והחשש לביצועי חברות המרכזים המסחריים, ובכללן רני צים.

רני צים מרכזי קניות פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל – בעיקר בפריפריה. הקבוצה מחזיקה בשישה מרכזי קניות בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, אום אל פחם וירכא ושני מרכזים מסחריים שנרכשו באחרונה בגני תקוה ובנוף הגליל. החברה תתמקד בשנים הקרובות בפיתוחו של פרויקט בכפר סבא, וכן בפיתוחם של פרויקטים מסחריים במגזר הערבי, בהם מקימה ומתכננת החברה שישה מרכזי קניות נוספים.

רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות, אמר כי "על רקע אירוע הקורונה והמצב הנוכחי של הכלכלה המקומית, אנו רואים במהלך זה הבעת אמון גדולה. אנו ממשיכים בפעילות הייזום שלנו, תוך מתן דגש על המגזר הערבי ואזורי הפריפריה. זאת, כחלק מהמשך צמיחתה העתידית של החברה, כשבימים אלה אנו מתקדמים עם פיתוח המתחם המסחרי גני תקוה, מתיחת פנים לנכס שרכשנו בנוף הגליל, הקמת סניף עבור 'אושר עד' בכפר סבא ותחילת עבודות ההקמה של המרכז המסחרי בטירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker