"90% מבתי המלון באירופה פועלים, יש גידול הדרגתי בביקושים": פתאל מדווחת על התאוששות

פתאל אירופה, שמחזיקה ב-55 מלונות באירופה, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס של 212 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב סדרה ד' (סדרה חדשה) ■ במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בסך של 437 מיליון שקל ■ הריבית - 5.1%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון באמסטרדם
מלון באמסטרדםצילום: פתאל

קבוצת המלונות פתאל מסרה כי למעלה מ-90%  מבתי המלון של הקבוצה באירופה חזרו לפעילות. החברה ציינה כי היא מזהה גידול הדרגתי בביקושים מצד לקוחות. במקביל, החברה הבת פתאל אירופה, שמחזיקה ב-55 מלונות באירופה, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס של 212 מיליון שקל בהנפקת איגרות חוב סדרה ד' (סדרה חדשה).

במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בסך של 437 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר, נקבע לאיגרות החוב שיעור ריבית שקלית שנתית של 5.1%  - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 6%. מניית פתאל עולה ב-7%. המניה ירדה מתחילת השנה בכ-45%, ושווי הקבוצה מסתכם ב-2.9 מיליארד שקל.

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ד') שמובטחות בשעבוד ראשון על שבעה נכסים, כאשר סך שווי הבטוחות מסתכם ב-104 מיליון יורו, לשיטת החברה.

מניית פתאל

איגרות החוב הינן שקליות למשך חיים ממוצע (מח"מ) של כ-4.2 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בספטמבר 2026. מידרוג דירגה את האג"ח בדירוג של A2 תחת בחינה עם השלכות "שליליות".

לקראת ההנפקה הודיעה החברה כי בכוונתה לגייס איגרות חוב בהיקף של עד 200 מיליון שקל, אך לאור הביקושים הגבוהים בשלב המוסדי החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס הכולל (מכרז ציבורי) לכ-250 מיליון שקל, בכפוף לקבלת אישור מידרוג. את ההנפקה הובילו אוריון חיתום והנפקות.

בשבוע שעבר דיווחה פתאל אירופה על חתימת הסכם מחייב למכירה והשכרה מחדש (Sale and Lease Back) של מלון לאונרדו רויאל ברלין בתמורה לכ-230 מיליון שקל (כ-57.4 מיליון יורו). התזרים נטו הצפוי לחברה מעסקה זאת הינו 76 מיליון שקל (כ-19 מיליון יורו).

דוד פתאל
דוד פתאלצילום: עופר וקנין

בתוך כך, פתאל אירופה נמצאת במשא ומתן למכירת שני בתי מלון נוספים באירופה במתווה דומה, לאונרדו מינכן סיטי מזרח (מינכן) ולאונרדו רויאל דן האג (הולנד). נכון לסוף רבעון ראשון 2020, ההון העצמי של פתאל אירופה הסתכם ב-392.5 מיליון יורו ויחס ההון למאזן עמד על 40.4%.

רשת מלונות פתאל, שבבעלות משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי דוד פתאל ב-1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים שמוחזקים על ידה בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.

שחר עקה, סמנכ"ל הכספים, אמר כי "המהלכים הם חלק מהיישום התוכנית האסטרטגית לחיזוק הנזילות והאיתנות הפיננסית של החברה בעת הנוכחית. אני מאמין  שהשוק מבין היום יותר מתמיד את ערכה של הרשת, שהוכיחה שהיא יודעת להתנהל גם בסביבה מאתגרת ולמצות את כל הצעדים הנדרשים ממנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker